افراد با پارتی پست‌های مدیریتی را اشغال نکنند
افراد با پارتی پست‌های مدیریتی را اشغال نکنند
امام جمعه ساری گفت: دقت شود تا افراد شایسته که پارتی کمتری دارند کنار گذاشته نشوند تا افراد کم شایسته با پارتی پست‌های مدیریتی را اشغال کنند.

به گزارش ندای تجن به نقل ازخبرگزاری تسنیم از ساری، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه های امروز نماز جمعه در جمع نمازگزاران مرکز مازندران با اشاره به در پیش بودن هفته مبارزه با استکبار جهانی، اظهار داشت: 13 آبان تنها مربوط به تسخیر لانه جاسوسی نیست، بلکه هفته مبارزه با استکبار جهانی است و باید با برگزاری مراسمات باشکوهی این هفته جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه در ادبیات امام راحل، چند واژه به آمریکا نسبت داده شده که جهانی شد، افزود: امام خمینی(ره) از آمریکا به عنوان شیطان بزرگ  یاد کردند که در ادبیات جهان ماندگار شد.

نماینده ولی فقیه در مازندران، از سفارتخانه‌های آمریکا در نگاه امام به عنوان لانه جاسوسی که مشغول فتنه‌گری هستند، برشمرد و تصریح کرد: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند از جمله ادبیاتی بود که امام بکار بردند و  هیچ کس در دنیا جرات ایستادگی در برابر ابر استکبار جهانی را به جز بنیانگذار انقلاب اسلامی نداشت.

آیت‌الله محمدی لائینی گفت: شعار مرگ بر آمریکا توسط انقلاب اسلامی تبدیل به گفتمان جهانی شد.

وی با بیان اینکه انتخاب معاونین وزرا، استانداران، فرمانداران و مدیران کل باید به شایستگی انجام پذیرد، یادآورشد: انتخاب فرد اصلح بسیار مهم است و دقت شود تا افراد شایسته که پارتی کمتری دارند کنار گذاشته نشوند تا افراد کم شایسته با پارتی پست‌های مدیریتی را اشغال کنند.

امام جمعه ساری انتخاب مردم را نیز در انتخابات شورای و مجلس و ریاست جمهوری بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: انتخاب باید بجا و درست باشد و انتخاب اصلح و درست، دستور اسلام است اما مشاهده می‌شود که عده‌ای، برخی ها را به اشتباه بزرگ جلوه می‌دهند که هیچ جا نامشان را نمی‌برند تا پست بگیرند.

آیت‌الله لائینی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در کنفرانس وحدت اسلامی اشاره کرد و اظهار داشتند: ایشان در این نشست 3 رکن صبر، عقل و اخلاق را به عنوان سیره مدیریتی پیامبر اکمرم(ص) برشمردند و مدیران نیز باید این صفت ها را داشته باشند.

وی به بخش دیگری از فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره پیوست عدالت در همه برنامه ریزیها نیز اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب قبلا به پیوست فرهنگی در همه برنامه ریزیها نام برده بودند اما اکنون پیوست عدالت را نیز مطرح فرمودند و مجلس و دولت باید پیوست عدالت داشته باشند.

امام جمعه مرکز مازندران با بیان اینکه در هفته پدافند غیر عامل قرار داریم، گفت: پدافند غیر عامل برای بالا بردن ضریب امنیت کشور است و همه مسئولین باید دستورالعمل پدافند غیر عامل را جدی بگیرند.

لائینی نماز جمعه را خواستگاه جهاد و شهادت، همه شهدا دانست و تصریح کرد: نماز جمعه باید توسط مردم مقتنم‌ شمرده و با شکوه برگزار شود.