اهمیت طرح همکاری اقتصادی بین کشورهای حاشیه‌خزر /راه‌کارهایی برای ایجاد توازن میان صادرات و واردات چای
اهمیت طرح همکاری اقتصادی بین کشورهای حاشیه‌خزر /راه‌کارهایی برای ایجاد توازن میان صادرات و واردات چای
نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس ورود به بورس و حذف واسطه ها را راه کاری برای ایجاد توازن میان صادرات و واردات چای مطرح کرد.

به گزارش ندای تجن به نقل از خبرنگار مهر، رسول فرخی شامگاه پنج شنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به طرح ساماندهی حقوق کارکنان دولت، گفت: عدم تساوی در دریافتی بین کارمندان روی خروجی کار آنها اثرگذار است لذا مجلس به طور مصمم به ثمر رسیدن این طرح را پیگیری می‌کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس یکی از بزرگترین اشکالات پدید آورنده عدم توازن دریافتی کارمندان را انتصاب مدیران تصادفی دانست و افزود: انتظار ما از دولت فعلی این است که به این گونه انتصابات پایان دهد.

وی با اشاره به طرح همکاری اقتصادی بین کشورهای حاشیه خزر، بیان کرد: محور تحول در هر کشوری در حوزه توسعه پایدار، روابط بین دولت‌ها است و این طرح ضمن حفظ امنیت دریای خزر، زمینه حسن همکاری بین کشورهای حاشیه خزر را حفظ می‌کند.

فرخی با بیان اینکه این طرح موجب تحول در همه بخش‌ها و حوزه‌ها می‌شود، اظهار کرد: اجرای این طرح تحولات بخش کشاورزی و صادرات غیرنفتی را برای استان گیلان به ارمغان می‌آورد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس عدم هماهنگی بین میزان واردات و صادرات را علت بروز مشکل در حوزه چای عنوان کرد و گفت: نیاز بازار مصرف ۱۰۰ تن و میزان تولید ۳۰ تن است لذا نیاز به واردات داریم و اگر واردات بر این اساس باشد مشکلی ایجاد نمی‌شود.

فرخی با اشاره به راهکارهای احیا و فروش چای ایرانی، گفت: الزام دستگاه‌ها به خرید چای داخلی، عدم تبلیغ چای خارجی در صدا و سیما، ورود چای به بازار بورس، حذف دلالان و واسطه‌گران و اعطای وام قرض الحسنه بلند مدت به چایکاران راهکار احیای حوزه چای است.