حمایت از صاحبان ایده در قالب طرح کارآفرینی مهارت‌بنیان
حمایت از صاحبان ایده در قالب طرح کارآفرینی مهارت‌بنیان
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران گفت: حمایت از کارآفرین و مهارت آموزان و هدایت جوانان به مهارت آموزی از رویکردهای مهم این سازمان محسوب می شود.

به گزارش ندای تجن به نقل از خبرگزاری ایلنا، سیدحسین درویشی امروز پنجشنبه در جلسه شورای اداری که با حضور معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سالن اجتماعات این اداره کل در ساری برگزار شد، با بیان اینکه 20 آموزشگاه دولتی و 786 آموزشگاه خصوصی  با 579 نیروی انسانی در استان مازندران فعالیت می کنند، گفت: هفت هزار خانوار مازندران تحت پوشش سازمان فنی و حرفه ای این استان است.

وی افزود: چابک سازی،تقاضا محوری، ارتقای نظام صنایع حرفه ای،توسعه آموزش های مهارتی، حرفه گرایی،فرهنگ سازی مهارتی و پژوهش محوری از برنامه هایی است که این سازمان مطابق با سیاست های سازمان فنی و حرفه ای کشور دنبال می کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران به اهم فعالیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران اشاره کرد و از ایجاد مرکز تخصصی کارآفرینی و مدیریت کسب و کار در این استان خبر داد و گفت: حمایت از صاحبان ایده در قالب طرح کارآفرینی مهارت بنیان،کسب 3 مدال طلا، دو برنز و 2 دیپلم افتخار  در فاز اول نوزدهمین دوره مسابقات مسابقات مهارت آموزی و توسعه اموزش های مهارتی توسط بخش خصوصی در رشته های نو از جمله برنامه های این سازمان است.

وی به افتتاح و صدور  مجوز 89  آموزشگاه آزاد با سرمایه گذاری 344 ملیاردی توسط بخش خصوصی در سال جاری اشاره کرد که در جهت توسعه مهارت آموزی در سطح جامعه انجام شد.

درویشی گفت: ایجاد ۳ مرکز آموزش مدیریت و مشاوره شغلی زندانیان در ندامتگاه های ساری و بابل، ایجاد و راه اندازی دپارتمان و مرکز تخصصی چوب ایران در ساری، ایجاد مرکز تخصصی هتلداری و گردشگری در رامسر از فعالیت های این سازمان در استان است.

وی انجام برخی از فعالیت های مهارتی را مستلزم رفع برخی موانع و مشکلات دانست و ناکافی بودن مشخصه های لازم به منظور ترغیب بنگاه‌های اقتصادی و آموزش‌های مهارتی را از مشکلات پیش رو عنوان کرد  و بر ضرورت تدوین سازوکار های انگیزشی لازم نظیر اعطای تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت متناسب با میزان مشارکت و توسعه آموزش تاکید کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران بر لزوم آموزش ویژه مربیان در مرکز تربیت مربی تاکید و ابلاغ رویکرد آموزش مرکز تربیت عمومی در جهت ارتقاء کیفی و بکارگیری متخصصان داخلی و خارجی را ضرورت دانست.

درویشی به  ایجاد 15 مرکز کارآموزی جوار کارگاهی و بین کارگاهی اشاره کرد و افزود: همچنین 14 مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در استان راه اندازی شد.

وی افزود: حمایت از کارآفرین و مهارت آموزان و هدایت جوانان به مهارت آموزی از رویکردهای مهم این سازمان محسوب می شود.