حرکت اتوبوس‌های سیار واکسیناسیون در حاشیه شهر رشت
حرکت اتوبوس‌های سیار واکسیناسیون در حاشیه شهر رشت
فرماندار رشت با اشاره به اختصاص دو دستگاه اتوبوس برای انجام واکسیناسیون سیار در این شهرستان، گفت: این اتوبوس ها به مناطق حاشیه شهر و مراکز شلوغ مراجعه می کنند.

به گزارش ندای تجن-علی فتح الهی به آغاز اجرای محدودیت‌های هوشمند در سطح کشور اشاره کرد و افزود: در این طرح به افرادی که واکسن نزده‌اند خدمات اجتماعی ارائه نمی‌شود.

فرماندار رشت در ادامه با اشاره به اینکه آمار رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک در سطح شهرستان به ۵۸.۶ درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: این عادی انگاری‌ها بسیار خطرناک است و با توجه به احتمال شیوع ویروس اومیکرون در سطح کشور وضعیت خوب موجود را شکننده می‌کند.

وی با بیان اینکه آمار و نفرات واکسن نزده در سطح روستاها احصا شده است، تصریح کرد: بخشداران، دهیاران و مراکز بهداشت موظف هستند با روش‌های مختلف اقناعی واکسیناسیون در سطح روستاها را به پایان برسانند.

فتح اللهی با اشاره به اینکه آمار بستری‌ها در سطح شهرستان به ۱۰۵ نفر رسیده است، اضافه کرد: آمار پذیرش روزانه سطح شهرستان رشت نیز ۲۹ نفر بوده و آمار فوتی‌ها نیز یک نفر است.

وی با بیان اینکه مجموع بستری‌های کرونایی از ابتدا شیوع ویروس کرونا تا کنون در شهرستان رشت ۳۴ هزار نفر است، گفت: در این مدت متأسفانه چهار هزار و ۳۱۷ شهروند خود را از دست داده‌ایم.

فرماندار رشت در ادامه با اشاره به میزان واکسیناسیون در این شهرستان، اضافه کرد: تاکنون از جمعیت ۸۴۵ هزار و ۳۸۲ نفری رشت ۷۳۶ هزار و ۷۹۰ نفر معادل ۸۷.۱ درصد دُز اون کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ۶۶۲ هزار و ۸۰۰ نفر معادل ۷۸ درصد نیز هر دو دُز را دریافت کرده‌اند، بیان کرد: هنوز ۱۰۸ هزار و ۵۹۲ نفر از شهروندان رشتی دُز اول را تزریق نکرده‌اند که باید با اقناع سازی آنها را نیز به انجام واکسیناسیون ترغیب کنیم.

فتح اللهی به تزریق دُز سوم واکسن کرونا نیز اشاره و با بیان اینکه ۲.۴ درصد از جمعیت واجد شرایط در رشت دُز سوم را دریافت کرده‌اند، ادامه داد: در هفته گذشته از هزار و ۲۲۸ واحد صنفی بازدید و به ۱۱۷ واحد اخطار و ۹ واحد صنفی نیز پلمب شد.

  • منبع خبر : مهر