طرح‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  بررسی شد
طرح‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  بررسی شد
در بازدید نماینده‌ی وزارت کشور از کانون پرورش فکری مازندران، حمایت از طرح‌های عدالت‌محور کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران مورد بررسی قرار گرفت

در بازدید بازرس معاونت اجتماعی وزرات کشور، معاون امور آسیب‎ها و مسایل اجتماعی اداره کل امور اجتماعی استانداری مازندران و رییس گروه اجتماعی و فرهنگی دفتر اجتماعی استانداری از این کانون، اسناد مالی طرح‌های آسیب اجتماعی این کانون مورد بررسی قرار گرفت.
مدیرکل کانون مازندران در ابتدای این برنامه گزارشی از فرایند خرید و راه‌اندازی آسمان‌نمای سیارنجوم ارایه کرد.
محمدعلی یزدان‌شناس همچنین از دو طرح فرهنگی «کامیونت تاتر‌ سیار» و طرح «توسعه کتاب‌خانه سیار روستایی» کانون مازندران که سال‌هاست مورد مطالبه‌ی این کانون است؛ سخن گفت و ضمن تشریح تاثیر آن در توسعه عدالت فرهنگی در همه نقاط استان و کاهش آسیب‌های اجتماعی، خواستار حمایت نماینده وزارت کشور از این طرح‌ها شد.

در ادامه معاون امور آسیب‎ها و مسایل اجتماعی و رییس گروه اجتماعی و فرهنگی اداره‌کل امور اجتماعی استانداری مازندران با تاکید بر تاثیرگذاری و اثر بخشی فعالیت‌های کانون، خواستار حمایت بیشتر نماینده وزارت کشور نسبت به کانون پرورش فکری مازندران شدند.
جعفری، بازرس معاونت اجتماعی وزارت کشور در بازید از آسمان نمای سیار و بررسی اسناد و طرح‌های کانون، ضمن استقبال و حمایت از توسعه طرح‌های کانون پرورش فکری مازندران: با برنامه‌های کانون پرورش فکری و خدمات مؤثر آن آشنا هستم و در این خصوص قول مساعدت و همکاری داد.
در ادامه بازرس وزارت کشور و نمایندگان استانداری مازندران از مرکز شماره سه ساری بازید کردند و از نزدیک با فعالیت‌های کانون و آسمان نمای نجوم آشنا شدند.
گفتنی است: آسمان نمای سیار نجوم کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مازندران با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۵میلیون تومان از محل بودجه استانی ویژه آسیب‌های اجتماعی تامین شده و در اندازه چهارمتر و ارتفاع دو ونیم متر مربع، ظرفیت پذیرش ۲۰ کودک را دارا است که با نمایش فیلم‌های نجومی در فضایی شبیه‌سازی شده آسمان با حضور یک کارشناس تخصصی علم نجوم به ارایه خدمات می‌پردازد.
این آسمان نما در هفته ملی کودک سال ۱۴۰۰ آغاز به کار نمود و تا کنون در ۱۲ نقطه از مناطق کم برخوردار و آسیب پذیر شهری و روستایی استان به اجرای برنامه پرداخت.