اعضای باند کلاهبرداری اسکیمری در مازندران دستگیر شدند
اعضای باند کلاهبرداری اسکیمری در مازندران دستگیر شدند
رئیس پلیس فتا استان مازندران از شناسایی و دستگیری باند کلاهبرداری که اقدام به کپی کردن کارت شهروندان مازندرانی و برداشت از حسابشان می کردند، خبر داد

به گزارش  ندای تجن به نقل از خبرنگار پایگاه خبری پلیس- سرهنگ سامع خورشاد در تشریح این خبر اعلام کرد: با وصول پرونده‌های متعددی مبنی بر اینکه از حساب بانکی شهروندان برداشت‌های غیر‌مجازی صورت گرفته است، موضوع با جدیت در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه ماموران مشخص شد، کارت‌های بانکی مالباختگان توسط کلاهبرداران به وسیله “دستگاه اسکیمر” کپی برداری شده و از این طریق به وجوه آنها دسترسی پیدا کرده‌اند.

رئیس پلیس فتا استان مازندران تصریح کرد: ماموران در بررسی‌های تخصصی خود متوجه شدند، کلاهبرداران از طریق راه اندازی دستگاه اسکیمر در یکی از نانوایی های استان، اقدام به کپی برداری از کارت عابر آن‌ها کرده و پس از انتقال چندین باره وجوه در کارت های بانکی مختلف، در نهایت برای خرید لوازم خانگی به یکی از فروشگاه لوازم خانگی استان‌های مرکزی مراجعه و از کارت شناسایی جعلی برای معرفی خود برای خرید استفاده می کردند.

وی ادامه داد: با بررسی ها و تلاش کارشناسان پلیس فتا، هویت یکی از متهمان مشخص و با اقدامات صورت گرفته محل اختفای وی مورد شناسایی قرار گرفت که در یک عملیات غافلگیرانه مجرمان سایبری دستگیر و ادله دیجیتال آنها جمع آوری شد.

سرهنگ‌ خورشاد با بیان اینکه متهم به جرم ارتکابی معترف و اظهار کردند که 141 عدد عابرکارت شهروندان را کپی و با آنها لوازم خانگی خرید کرده‌اند، گفت:کارشناسان مبلغ سرقت شده از حسابهای بانکی مالباختگان را60 میلیارد ریال برآورد کردند که با تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس پلیس فتا استان مازندران از شهروندان خواست: هنگام خرید با کارت بانکی و انجام عملیات بانکی با دستگاه پوز سیار، حتماً رمز اول توسط دارنده کارت زده شود و از در اختیار گذاشتن رمز‌های بانکی خود به دیگران و فروشنده ‌ها خودداری کنید و فروشنده موظف است که دستگاه کارخوان (pos) را در اختیار خریدار قرار دهد.

سرهنگ‌ خورشاد خاطرنشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکیwww.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند وشماره تماس 096380به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.