انتخاب ۵۰درصد مدیران از میان جوانان/تشکیل گروه‌های زیست محیطی با ظرفیت جوانان
انتخاب ۵۰درصد مدیران از میان جوانان/تشکیل گروه‌های زیست محیطی با ظرفیت جوانان
به گفته استاندار مازندران سیاست انتخاب مدیران بر پایه جوان بودن گزینه‌ها صورت می گیرد.

ندای تجن_سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که با حضور یامین پور، معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در استانداری مازندران برگزار شد، با مهم بر شمردن نقش جوانان در امور مختلف گفت: سیاست من در مازندران این است که حداقل 50 درصد از مدیران خود را از جوانان انتخاب کنم.

وی افزود: یکی از سیاست ‌های مهم دولت سیزدهم ورود جوانان به عرصه ‌های مدیریتی و اقتصادی است.

استاندار با بیان اینکه جوان نخبه مازندرانی در هفته آتی به نمایندگی از جوانان استان در استانداری مازندران مستقر می شود، افزود: این مهم در شهرستان های مازندران نیز محقق می شود و برنامه های موثری برای استفاده از توانمندی جوانان در مازندران در دستور کار است.

حسینی پور با بیان اینکه از روز نخست با بکارگیری جوانان در امور مختلف به حرفی که زدم عمل کردم، گفت: مرکز مشاوره جوانان تا پایان 1401 در تمامی شهرستان ها ایجاد می شود.

وی ادامه داد: خانه جوانان نیز در استان فعال خواهد شد، با محوریت آموزش و پرورش نیروی کار در حوزه کشاورزی را از میان جوانان انتخاب می کنیم.

حسینی پور گفت: بنا داریم گردشگری جهان اسلام را در این استان علوی هدف گذاری کنیم، 400 میلیون شیعه در جهان داریم که از مسیر این استان به بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) مشرف می شوند از این فرصت می توان استفاده کرد و با فراهم کردن زیرساخت ها پایگاه سیاحت و گردشگری این افراد را در استان مهیا کرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت های جونان ما باید به خوبی دیده شود و در تمام مقاطع تصمیم سازی حضور داشته باشند، افزود: به نطر می رسد این موضوع به خوبی دیده نشد و به نوعی واگرایی وجود دارد.

حسینی پور تاکید کرد: بانک ها زمینه تسهیل گری وام ازدواج جوانان را به خوبی فراهم کنند در صورت مواجهه با هرگونه مشکل به استانداری مازندران اطلاع رسانی کنند اگر چه تاکنون بانک های استان هماهنگ بوده و به وعده های خود عمل کردند.

استاندار مازندران با بیان اینکه برای توسعه استان نیازمند فکر و ایده جوانان هستیم، گفت: یکی از عرصه های مهم که نیازمند حضور و ظرفیت جوانانیم در بحث پسماند استان به عنوان بزرگترین دغدغه زیست محیطی است.

حسینی پور ادامه داد: تشکیل گروه های زیست محیطی با ظرفیت جوانان از اولویت هایی است که به جد پیگیر آن هستیم