دومین دوره جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای کانون زبان در مازندران برگزار شد
دومین دوره جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای کانون زبان در مازندران برگزار شد
دومین دوره جذب و تربیت مدرس حرفه ای زبان انگلیسی در کانون زبان مازندران برگزار شد.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران،  این آزمون روز جمعه ۲۳ اردیبهشت‌ماه هم‌زمان در سراسر کشور برگزار شد.
در مازندران هم این آزمون در مرکز آموزشی خاقانی ساری  با حضور ۸۱ نفر از متقاضیان مازندرانی شرکت کننده با حضور مدیرکل کانون مازندران، مدیر کانون زبان مازندران، مسئول حراست کانون استان و عوامل اجرایی انجام شد.
بر این اساس،  متقاضیان در پنج مرحله: آزمون کتبی- فعالیت‌های مکتوب ارزشیابی دوره‌های آکادمیک- تربیتی – ارزشیابی مکتوب دروس کلاس محور- مصاحبه -ارایه درس عملی کانون محور (دمو) مورد ارزشیابی قرار می گیرند.
این در حالی‌ست  که بیش از ۱۵۰۰ نفر در کل کشور متقاضی شرکت در این دوره هستند که مرحله اول ارزیابی (آزمون کتبی) با تمرکز استانی و به صورت هماهنگ کشوری در روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار شده است.
پذیرفته شدگان پس از قبولی در این آزمون و انجام مصاحبه‌های تخصصی و نیز گذراندن دوره‌های آموزشی به عنوان مدرس کانون ز بان ایران جذب مراکز آموزشی زبان خواهند شد.
گفتنی است: کانون زبان ایران مجموعه‌ای دولتی و وابسته به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان است که به امر آموزش زبان انگلیسی در سه گروه کودکان، نوجوانان و بزرگسالان می‌پردازد همچنین آموزش زبان‌های غیر انگلیسی شامل فرانسه، عربی، ایتالیایی، اسپانیایی و روسی در گروه‌های سنی نوجوانان و بزرگسالان  از دیگر اقدامات این موسسه دولتی است.