6غریق غیربومی در دریای مازندران داشتیم
6غریق غیربومی در دریای مازندران داشتیم
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از غرق شدن 6نفر غیربومی در دریای مازندران خبرداد:

به گزارش ندای تجن، علی عباسی در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز طرح دریا از ابتدای خردادماه اظهار کرد: براساس اطلاعات جمع‌آوری شده ۶ نفر از ابتدای شروع طرح دریا در سطح سواحل استان در خردادماه غرق شدند.وی اظهار کرد: از دو نفر افراد غرق شده در ساحل نوشهر یک نفر در ساعت غیرپوشش دچار سانحه شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خاطر نشان کرد: مابقی حوادث ناشی از غرق شدگی در شهرهای چالوس دو مورد، رامسر یک مورد و محمود آباد اتفاق افتاده است.

وی با اعلام اینکه همه افراد غرق شده در سواحل استان مازندران غیربومی و از لحاظ تفکیک جنسیتی مرد بودند، گفت: پنج نفر از افراد غرق شده در رنج سنی ۲۱ تا ۳۰ سال قرار داشته و یک نفر باقیمانده هم کمتر از ۲۰ سال بوده است.

عباسی با اعلام اینکه میزان غرقی‌های سواحل استان مازندران در خردادماه نسبت به سال گذشته رشد منفی ۶۳ درصد دارد، گفت: در مدت مشابه سال گذشته تعداد غرقی‌ها ۱۶ نفر بوده است.

به گزارش فارس، با توجه به غیر بومی بودن غرقی‌ها به نظر می‌رسد که متولیان امر در وزارت کشور حساسیت مشکلات و چالش‌های دریا را در سطح خارج از استان مازندران به مخاطبان دریا انتقال دهند.

بیشتر افرادی که در سطح سواحل استان مازندران غرق می‌شوند وارد جریان شکافنده دریا می‌شوند.

جریان شکافنده دریا را بیشتر بشناسیم

*در دریا جریان‌های شکافنده‌ای وجود دارد که باعث می‌شود شناگر از ساحل دور گردد، قرار گرفتن در این مسیر در دریا تنها باعث خستگی شناگر و غرق شدن او می‌شود؛ جریان شکافنده بیشتر در نقاط کور سواحل قرار دارد که امکان ایجاد طرح دریا در آنها نیست.

شناگران برای رهایی از این وضعیت باید به صورت افقی به سمت راست یا چپ شنا کنند تا از جریان شکافنده خارج شوند و بعد به‌ صورت مورب به سمت ساحل حرکت کنند.

در صفحات مجازی پر شده است از تجربیات تلخ فوت شناگران در سطح سواحل دریا، توجه به توصیه‌های ناجیان غریق و پرهیز از شنا در روزهای پر مخاطره دریا و شناخت کافی نسبت به جریان شکافنده می‌توانیم بدون دغدغه از حضور در کنار سواحل لذت ببریم

  • منبع خبر : فارس