نیات موقوفات با تعامل مردم و اوقاف احیا می شود
نیات موقوفات با تعامل مردم و اوقاف احیا می شود
فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه وقف می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات و نارسایی‌ها در جامعه باشد، گفت: اوقاف در کنار مردم و با کمک مردم می‌تواند نیات موقوفات را احیا و زنده کند

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، سردار سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا در جلسه شورای اداری اداره کل اوقاف و امور یخریه استان مازندران با بیان اینکه اوقاف یک نهاد انقلابی به‌شمار می‌رود که باید در مسیر محرومیت‌زدایی قدم بردارد، اظهار کرد: اوقاف با توجه به اینکه اموال و املاک واقفان خیراندیش را دراختیار دارد و از آن امانتداری می‌کند در کنار اجرای امینانه باید به فکر محرومان هم باشد.
فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه وقف می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات و نارسایی‌ها در جامعه باشد، افزود: اوقاف در کنار مردم و با کمک مردم می‌تواند نیات موقوفات را احیا و زنده کند.
مسلمی به تبلیغات مسموم دشمن در حوزه‌های فرهنگی، مذهبی و سیاسی کشور اشاره کرد و ادامه داد: فضاهای فرهنگی و معنوی بقاع متبرکه ظرفیت مهمی برای روشنگری هستند و باید از این ظرفیت برای خنثی‌سازی برنامه‌های دشمن بهره‌گیری کرد.
وی بیان کرد: آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه بزرگترین مجموعه‌های فرهنگی در مازندران به‌شمار می‌روند و در این اماکن باید چهره به چهره کار فرهنگی کرد.
اجرای امینانه نیات واقفین با احیای موقوفات
حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران نیز در این جلسه با بیان اینکه ترویج فرهنگ وقف در جامعه بهترین راه دفاع از دین و ارزش های معنوی است، گفت: وقف بهترین ظرفیت در تقویت باورهای اعتقادی در جامعه محسوب می‌شود.
وی افزود: حضور امامزدگان و بقاع متبرکه در مازندران نشان دهنده ولایت‌مداری و عشق این مردم به اهل بیت(ع) و نوادگان آنها است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران یکی از وظایف این مجموعه را مردم‌داری و دستگیری از مردم و نیازمندان دانست و اظهار کرد: دریافت عواید موقوفات از مستاجران موقوفات منجر به اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش خواهد شد.
انتهای پیام/