مازندرانی‌ها کمی آرام‌ شدند
مازندرانی‌ها کمی آرام‌ شدند
به گفته مدیر کل پزشکی قانونی مازندران میزان نزاع میان مردم استان ۱۶درصد نسبت به سال گذشته کمتر شده است.


به گزارش ندای تجن براساس اخبار دریافتی از روابط عمومی پزشکی قانونی استان آمار معاینات انجام شده نزاع ، طی چهار ماه سالجاری در استان 6 هزار 559 نفر(4262نفر مرد و ما بقی زن ) اعلام شد که این رقم در مقایسه با سال گذشته ۱۶درصد کمتر شده است.
علی عباسی افزود: بر اساس گزارش ارسالی از مراکز استان ، بيشترين نزاع به ترتيب مربوط به شهرهاي ساري و میاندرود با عدد 969 ، بابل با عدد 825 و نوشهر ، چالوس با عدد 732نفر و كمترين نزاع در شهرستان فریدونکنار با عدد 96 نفرثبت شده است.

خرداد بیشترین ماه
بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان ، خرداد با هزار 778 ،فروردین با هزار 711 و تیر با هزار 692 به ترتیب بیشترین و اردیبهشت ماه با هزار 517 کمترین مورد نزاع گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاكيد بر اينكه نزاع و درگيري بيشترين دليل مراجعه افراد به مراكز پزشكي قانوني است ، تصريح كرد :بخش قابل توجهي از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگيري از طرف مراجع قضايي و انتظامي به مراكز پزشكي قانوني ارجاع مي شود كه بر اساس نوع و ميزان آسيب ديدگي با توجه به قانون مجازات اسلامي براي آنان گواهي صادر ميشود.
اين مقام اجرايي استان يكي از دلايل بالا بودن آمار نزاع را پائين بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : مي‌توان با آموزش مهارت هاي زندگي به خصوص در سنين پايين ميزان تحمل افراد را در شرايط استرس بالا برد تا افراد به جاي درگيري فيزيكي ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشكلات في ما بين را حل و فصل كنند.