فرزندان آزادگان باید در لیست اولویت جذب ادارات قرار بگیرند
فرزندان آزادگان باید در لیست اولویت جذب ادارات قرار بگیرند
استاندار مازندران با بیان اینکه فرزندان آزادگان باید در اولویت جذب نیروی انسانی ادارات قرار بگیرند، ادامه داد: زیبنده نیست آزادگان برای اشتغال فرزندانشان دچار مشکل باشند.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، همایش تجلیل از آزادگان استان مازندران امروز با حضور آیت الله «محمدباقر محمدی لائینی» نماینده ولی فقیه در استان، «سید محمود حسینی‌پور» استاندار، «روح الله سلگی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، سردار «سیاوش مسلمی» فرمانده سپاه کربلا، سردار «مرتضی میرزایی» فرمانده انتظامی استان، «سعید کهنسال» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مسئولین استانی در حسینیه وداع مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران برگزار شد.

«سیدمحمود حسینی‌پور» استاندار مازندران از حضرت زینب(س) به عنوان بزرگ آزاده جهان اسلام یاد کرد و اظهار داشت: ۲۶مرداد به عنوان روز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی نامگذاری شده و این روز برای ملت ایران اسلامی غرور آفرین است.
استاندار مازندران با بیان اینکه هرگز کسی سالروز ورود تاریخی آزادگان را فراموش نخواهد کرد چرا که این روز جشن اصلی پیروزی رزمندگان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس بوده است، افزود: آزادگان پرچمدران جهاد تبیین در قلب اردوگاه‌های رژیم بعث عراق(استخبارات) بوده اند.
وی بیان کرد: تاریخ معاصر در جبهه مقاومت اسلامی در طول ۱۴۰۰سال ایثار و رشادت‌های آزادگان ایران اسلامی را به خود دیده و تقارن سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی با ایام اسارت اسرای کربلا یادآور رشادت های آزادگان و مقاومت ازادگان در آن دروان بسیار سخت است، ادامه داد: حقانیت ایران اسلامی با صبر و استقامت آزادگان ایران اسلامی به گوش جهانیان رسیده است.
حسینی پور با بیان اینکه دستگاه‌های دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران موظف هستند پیگیری کنند اسناد و مدارک صلیب سرخ جهانی در خصوص اسرای ایرانی در عراق منتشر شود، گفت: مردم قدردان ایثار آزادگان ایران اسلامی در دوران اسارت بوده اند اما در سیستم های اداری و اجرایی آن گونه که شایسته است حق این قشر ادا نشده است.
وی با بیان اینکه فرزندان آزادگان باید در اولویت جذب نیروی انسانی ادارات قرار بگیرند، ادامه داد: زیبنده نیست آزادگان برای اشتغال فرزندانشان دچار مشکل باشند.
حسینی پور با اشاره به شباهت های دوران اسارت آل الله در حادثه عاشورا و اسارت رزمندگان در دوران دفاع مقدس، گفت: آزادگان ایران اسلامی در امتداد قیام عاشورا و با تاسی از حضرت زینب(س) دوره آزادی را طی کردند و باید ماهیت اصلی ایثار آزادگان دفاع مقدس برای مردم تبیین شود.
در این مراسم از تعداد 90 آزاده استان مازندران تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/