مازندران، نخستین استان کشور در راه‌اندازی شورای فضای مجازی
مازندران، نخستین استان کشور در راه‌اندازی شورای فضای مجازی
با توجه به سیاست‌های کلان شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی که در پی دستور رئیس‌جمهور و متعاقبا وزیر کشور به استانداری‌ها ابلاغ شد، استان مازندران به ‌عنوان استان پیشرو در راه‌اندازی شورای فضای مجازی استان‌ها در کشور پیش‌قدم شد. ‎

به گزارش ندای تجن به نقل از استانداری مازندران-با توجه به سیاست‌های کلان شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی که در پی دستور رئیس‌جمهور و متعاقبا وزیر کشور به استانداری‌ها ابلاغ شد، استان مازندران به ‌عنوان استان پیشرو در راه‌اندازی شورای فضای مجازی استان‌ها در کشور پیش‌قدم شد و اقدام به برگزاری نخستین جلسه با حضور ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور نمود.

با توجه به اهمیت و ضرورتی که شورای فضای مجازی می‌تواند برای توسعه و حرکت در دنیای مدرن امروز داشته باشد، این شورا به ریاست استاندار مازندران و عضویت 15 دستگاه دولتی و حاکمیتی و نمایندگان سه قوه تشکیل شد که در خصوص موضوعات کلان فضای مجازی، تصمیم‌گیری خواهد شد.

بدین ترتیب، مازندران اولین استان کشور در اجابت دستور رئیس جمهور برای تشکیل شورای فضای مجازی نام گرفت.

رویکرد این شورا به سمت تقویت و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، اقتصاد دیجیتال، آموزش‌های عمومی و تخصصی، افزایش سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی چه در میان مردم و چه مدیران و در نهایت، حمایت و فعال‌سازی کسب‌وکارهای فضای مجازی خواهد بود.

در نخستین جلسه فضای مجازی استان‌ها در مازندران، سجاد خسروانیان با حکم استاندار مازندران به‌عنوان دبیر شورای فضای مجازی استان مازندران انتخاب و معرفی شد.