هیچ روستایی تا پایان دولت بدون اتصال مخابراتی و اینترنت باقی نمی‌ماند
هیچ روستایی تا پایان دولت بدون اتصال مخابراتی و اینترنت باقی نمی‌ماند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قول داد تا پایان دولت هیچ روستایی بدون اتصال مخابرات و اینترنت نماند.


به گزارش ندای تجن به نقل از خبرنگار ایرنا، عیسی زارع پور روز جمعه در بازدید از زیرساخت‌های ارتباطی روستای جمشیدآباد سوادکوه افزود: کالاهای تولیدی شرکت های دانش بنیان کشور اکنون به بسیاری از کشورهای مطرح جهان از جمله قاره اروپا صادر می‌شود که به طور حتم با حمایت از نخبگان دانشگاهی این رویه ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: در آینده نزدیک محصولات مخابراتی ایران به چندین کشور صادر خواهد شد چراکه ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات در منطقه پیشرو است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد : در حوزه فضایی، ایران اسلامی جزو ۱۰ کشور برتر جهان است و در ساخت، پرتاب و بهره‌برداری از ماهواره اکنون در جهان سرآمد است.

زارع پور ادامه داد: در ۴۴ سال گذشته ما شاهد پیشرفت کشور با وجود تمامی مشکلات بودیم اما دشمنان می‌خواهند این دستاوردها را ناامید کننده جلوه دهند که آحاد مردم باید هوشیار باشند.

وی گفت: با وجود دستاوردهای مختلف اما مشکلاتی هم وجود دارد که به طور حتم دولت مردمی سیزدهم برای گره‌گشایی از این دغدغه‌ها تمام توان خود را بکار خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: یکی از محورهای اساسی فعالیت دولت سیزدهم عدالت است تا به صورت مساوی امکانات در نقاط مختلف نشر پیدا کند.

زارع پور با بیان این که، در طول یکسال رئیس جمهور به ۳۱ استان سفر کرد که این تلاش ها در مقایسه با دولت های دیگر بی سابقه است، اضافه کرد: تمرکز دور اول سفر رئیس جمهور به استان های کشور اتمام طرح های نیمه تمام بود اما در دوره‌های بعدی سفر استانی آیت‌الله رئیسی برنامه های جدیدی برای افزایش آبادانی ایران طراحی خواهد شد.

هیچ‌ روستایی تا پایان دولت سیزدهم بدون اتصال مخابراتی و اینترنتی نخواهد ماند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا پایان دولت سیزدهم هیچ روستایی بدون اتصال مخابراتی و اینترنتی نخواهد ماند.

وی تصریح کرد: رفع مشکلات زیرساختی درحوزه ارتباطی و مخابراتی روستای جمشیدآباد در دستور کار است که از مسوولان مربوطه در مازندران می خواهم به سرعت برای تحقق این امر بکوشند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز جمعه برای حضور و سخنرانی در نماز جمعه و میزخدمت شهرستان ساری و همچنین افتتاح چند طرح زیرساختی و بازدید از زیرساخت های ارتباطی چندین روستا در قالب سفر یک روزه وارد مازندران شد.

یکهزار و ۱۴۲ طرح اقتصادی و عمرانی با هشت هزار و ۲۰۷ میلیارد تومان در هفته دولت امسال در استان بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می شود.

روستای جمشید آباد در سه کیلومتری شهر زیرآب از توابع شهرستان سوادکوه در استان مازندران است. نام قدیمی این روستا وچاد بوده که به خاطر احترام به شهید والا مقام جمشید خادمی اسم این روستا به جمشیدآباد تغییر یافت. این روستا ۲۰ خانوار و ۸۰ نفر جمعیت دارد