رئیس جمهور تاتارستان روسیه وارد گلستان شد
رئیس جمهور تاتارستان روسیه وارد گلستان شد
رییس جمهور تاتارستان روسیه به همراه جمعی از فعالان اقتصادی این جمهوری امروز دوشنبه ۲۸ شهریور وارد فرودگاه بین‌المللی گرگان شد و مورد استقبال رسمی دکتر زنگانه استاندار گلستان قرار گرفت.

به گزارش ندای تجن، امضا تفاهمنامه همکاری بین استان گلستان و جمهوری تاتارستان روسیه و نشست با فعالان اقتصادی استان گلستان از جمله مهم ترین برنامه سفر کاری مینیخانوف به گلستان است.

این سفر در راستای تحکیم و توسعه روابط تجاری و اقتصادی فی مابین و امضا تفاهم نامه همکاری صورت گرفت.

وجود بیش از سه میلیون هکتار زمین زراعی و تولیدات کشاورزی و گذر خط ریل از تاتارستان به قزاقستان و سپس به ترکمنستان و در نهایت به جمهوری اسلامی ایران مرز اینچه‌برون استان گلستان مزیت این جمهوری روسیه است.

لازم به ذکر است دکتر علی‌محمد زنگانه استاندار گلستان ۱۵ تا ۱۸ تیر سال جاری به دعوت رستم مینیخانوف رییس جمهور تاتارستان به همراه هیاتی از معاونان و مشاوران خود به این جمهوری سفر کرده بود.

استاندار گلستان در این سفر علاوه بر افتتاح اتاق تعاون گلستان در شهر کازان، با روسای آژانس توسعه سرمایه‌گذاری، اتاق بازرگانی و صنایع و وزیران کار و امور اجتماعی و نیز کشاورزی جمهوری تاتارستان دیدار و گفت و گو کرد و از نمایشگاه اگری ولگا با حضور شرکت‌های تعاونی تولیدی در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی در گلستان بازدید داشت.

گلستان با بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع وسعت و جای دادن هفت اقلیم از ۱۳ اقلیم دنیا در همسایگی سه استان مازندران، خراسان شمالی و سمنان و کشور ترکمنستان قرار دارد و در تولید محصولات کشاورزی از جایگاه ممتازی در کشور برخوردار است به طوری که بخش کشاورزی این استان با ۲۲۰ هزار خانوار بهره بردار معادل ۳۸ درصد اشتغال خالص را به خود اختصاص داده است.

  • منبع خبر : استانداری گلستان