انتقاد از برخی شهرداری‌ها در زمینه تامین زیرساخت‌های ایمنی/تصمیم راهگشا جهت مدیریت ترافیک در ایام بازگشایی مدارس صورت گیرد
انتقاد از برخی شهرداری‌ها در زمینه تامین زیرساخت‌های ایمنی/تصمیم راهگشا جهت مدیریت ترافیک در ایام بازگشایی مدارس صورت گیرد
معاون استاندار مازندران از عملکرد برخی شهرداری‌ها در تامین زیرساخت‌های ترافیکی انتقاد کرد و خواستار مدیریت ترافیک از سوی دستگاه‌های مختلف در ایام بازگشایی مدارس شد.

به گزارش ندای تجن به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری مازندران، رضا علیخانی در نشست شورای راهبردی کمیته تصادفات استان مازندران با انتقاد از عملکرد برخی از شهرداری‌های استان در زمینه تامین زیرساخت های ایمنی و کنترل ترافیک، افزود: دفاتر امور شهری و فنی استانداری متولی پیگیری این مساله هستند و باید به صورت جدی نیازهای ضروری مدیریت ترافیک را از شهرداری‌ها مطالبه کنند.

وی با بیان اینکه در زمینه مدیریت ترافیک همه دستگاه‌ها باید در کنار پلیس راه مسئولیت بپذیرند، گفت: برای وظایف شهرداری‌ها در این حوزه باید جدول زمان بندی تعیین و براساس گزارش ارائه شود.

وی افزود: فرمانداران و شهرداران و دستگاه‌های ذیربط مصوبات وزارت کشور را به صورت تفصیلی و با تدوین شرح وظایف مورد توجه قرار دهند.

معاون امور عمرانی استانداری با اشاره به آغاز سال تحصیلی و قرار گیری مازندران در شرایط ترافیکی پرحجم تاکید کرد: باید تصمیمات راهگشا جهت مدیریت ترافیک از سوی آموزش و پرورش و پلیس و دیگر دستگاه‌ها اتخاذ و عملیاتی شود.

علیخانی گفت: شاخص‌های مورد انتظار هم نسبت به مطالبه گری، پیگیری و کنترل و نظارت در زمینه حمل و نقل مدارس به دستگاه‌ها ابلاغ و بر مبنای آن گزارشی مدون جهت نظارت تهیه شود.

وی افزود: همچنین دفتر شهری انتظارات و نکاتی که از شهرداری‌ها در خصوص دوربین‌ها و سرعت گیرها مدنظر دارند را  در کمترین زمان ممکن ابلاغ و مطالبه کنند و به صورت زمان بندی مشخص گزارش ماهانه تهیه و روند پیشرفت نیز به صورت قطعی هر سه ماه در اختیار دفتر امور عمرانی قرار گیرد.

معاون استاندار مازندران تاکیدکرد: همچنین برای طرح پاییزه و زمستانه جهت مقابله با سرما ، بارش و یخبندان هماهنگی لازم را با دستگاه‌های بالادستی و پایین دستی و همجوار انجام داده و برای آمادگی و تهیه تجهیزات و سرویس‌های مورد نیاز مهیا شوند.