مرحله کتاب‌خانه‌ای جشنواره قصه‌گویی در کانون پرورش فکری مازندران برگزار می‌شود
مرحله کتاب‌خانه‌ای جشنواره قصه‌گویی در کانون پرورش فکری مازندران برگزار می‌شود
رابط جشنواره قصه‌گویی مازندران از برگزاری مرحله کتاب‌خانه‌ای بیست و چهارمین جشنواره قصه‌گویی در کانون پرورش فکری مازندران خبر داد.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران، ربابه هاشمی با بیان اینکه مرحله کتاب‌خانه‌ای بیست و چهارمین دوره جشنوراه قصه‌گویی در مراکز فرهنگی هنری این کانون در حال برگزاری‌ست افزود: پس از انتشار فراخوان جشنواره و برنامه‌ریزی برای اجرای مرحله کتاب‌خانه‌ای در شهرستان‌ها، مراکز فرهنگی هنری استان در اواخر شهریور ماه در قالب دورهمی‌های قصه‌گویی اقدام به اجرای این برنامه نمودند.

وی افزود: در این مرحله، قصه‌گویان گروه‌های سنی دختران و پسران – زنان و مردان- پدربزگ‎ها و مادربزرگ‌ها در بخش‌های: ملی، آیینی سنتی و زبان اشاره به رقابت می‌پردازند.

هاشمی اضافه داشت: برگزیدگان این مرحله به بخش استانی که قرار است اواخر مهرماه در ساری برگزار شود، معرفی خواهند شد.

کارشناس فرهنگی کانون مازندران اظهار کرد: برگزیدگان مرحله استانی نیز پس از رقابت با دیگر قصه‌گویان و انتخاب هیات داوران به دبیرخانه جشنواره کشوری معرفی خواهند شد.

بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همزمان با شب یلدا در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.