سومین یادواره شهدای رسانه کشور در ساری برگزار می‌شود
سومین یادواره شهدای رسانه کشور در ساری برگزار می‌شود
رئیس بسیج رسانه مازندران از برگزاری سومین یادواره ۲۳۰ شهید رسانه کشور و ۲۵ شهید رسانه مازندران با حضور سردار نقدی خبر داد.

ندای تجن-عبدالمهدی حق‌شناس اظهار کرد: یادواره شهدای رسانه، پنج‌شنبه سوم آذرماه از ساعت ۱۳ در سالن سلمان هراتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و با سخنرانی سردار نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار می‌شود. 

وی اضافه کرد: مازندران دارای بیشترین شهدای حوزه رسانه در کشور است و تلاش می کنیم همه ساله یاد این بزرگمردان عرصه خبر را گرامی بداریم. 

رئیس بسیج رسانه مازندران با اشاره به اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا که مسیر پیشرفت و استقلال کشور را هموار کردند وظیفه ماست، گفت: باید با قلم مان در نشر ارزش‌ها و آرمان‌های این شهدا، سنگ تمام بگذاریم. 

حق شناس یادآور شد: در این یادواره از خانواده شهید مهرعلی حسینی و همچنین از خانواده شهید غلامعلی لقمانی شهمیری شهید شاخص رسانه استان در سال ۱۴۰۱ تجلیل می‌شود. 

وی ادامه داد: در سومین یادواره شهدای رسانه به آرمان‌ها و اندیشه‌های شهید سید محمدحسین نواب شهید شاخص رسانه کشور در سالجاری و همچنین شهید حاج قاسم سلیمانی که مدیر مسوول هفته‌نامه ثارالله کرمان بودند، پرداخته خواهد شد.

به گزارش ندای تجن- شهید جاوید الاثر «مهرعلی حسینی» اهل روستای علی آباد میر شهرستان نوشهر ۲۲ فروردین۶۲ در عملیات مقدماتی والفجر در منطقه فکه به شهادت رسید و تاکنون پیکر پاکش باز نگشت.

شهید غلامعلی لقمانی در سال 1343 در شهرستان نکا به دنیا آمد که  در سال ۱۳۶۱ به مدت ۴ ماه در منطقه جنگی کردستان و سال۱۳۶۴ به مدت ۳ ماه در منطقه فاو و در عملیات والفجر ۸ حضور داشت.

در سال ۱۳۶۵ نیز به عنوان ماموریت یک ماه در قالب سپاهیان محمد(ص)  از طریق صدا و سیمای زاهدان به مرکز خوزستان رفت و از آنجا برای تهیه برنامه به جبهه اعزام  شد و در همین عملیات کربلای ۵ به شهادت رسید.

*رونمایی از پوستر چهارمین جشنواره رسانه ای ابوذر مازندران*

رئیس بسیج رسانه مازندران همچنین از رونمایی از پوستر “چهارمین جشنواره رسانه ای ابوذر مازندران” در این یادواره خبر داد و گفت: جزئیات جشنواره چهارم در روز پنج شنبه اطلاع رسانی خواهد شد. 

حق شناس اضافه کرد: برپایی نمایشگاه عکس خبری بسیج در سالن نمایشگاهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و همچنین تجلیل از خبرنگارانی که بیشترین همکاری را با بسیج رسانه استان داشتند نیز از دیگر برنامه‌های یادواره شهدای بسیج رسانه است. 

وی با اعلام اینکه ۱۱ عنوان برنامه در قالب ۹۳ رویداد اجرایی با همکاری بسیج رسانه استان در هفته بسیج برگزار خواهد شد، افزود: برگزاری دوره سواد رسانه برای عموم مردم و دستگاه‌ها، مسابقات ورزشی، اردوی راهیان پیشرفت در شرکت‌های تولیدی دانش‌بنیان و موفق، ساخت مستند پایگاه‌های برتر، نشست مدیران مسئول رسانه‌ها در خصوص جهاد تبیین و تجلیل از ۴۳ خبرنگار بسیجی از دیگر برنامه‌های هفته بسیج است.

عکس تزیینی است