افزایش بهره‌وری موقوفات با بکارگیری 1هزار و ۲۰۰ امین در کشور
افزایش بهره‌وری موقوفات با بکارگیری 1هزار و ۲۰۰ امین در کشور
مدیرکل امنا موقوفات سازمان اوقاف و امور خیریه از فعالیت هزار و ۲۰۰ امین موقوفات در کشور خبر داد و گفت: حاصل فعالیت امنای موقوفات افزایش بهره‌وری بوده است.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، محمد رمضانی در نخستین همایش منطقه‌ای آموزشی توجیهی امنا موقوفات و روسای ادارات اجرایی استان‌های مازندران، گیلان، گلستان و سمنان که در ساری برگزار شد، اظهار کرد: حدود هزار و ۲۰۰ نفر امین در کشور داریم که کاملا در حال تغییر و غربالگری است‌.

وی افزود: استفاده از ظرفیت امنا به تناسب موضوعاتی است که داریم، ما مجموعه‌ای از توانمندی‌های مختلف را اینجا داریم حدود ماموریت‌های مختلف امنا نیز متفاوت است، امنایی داریم که ماموریتش مختلف است.

مدیرکل امنا موقوفات سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین اضافه کرد: در حال حاضر امنای چندین استان تحت خدمات مشاوره‌ای قرار می‌گیرند؛ مجموعه اتفاقاتی که در این سه سال افتاده است توسعه کمی کار بوده است و زیرساخت‌ها آماده شده است.

این مسئول همچنین گفت: استفاده از امین تهدید نیست بلکه فرصت است، این بزرگترین گامی است که صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه بنا بود که امنای محترم شهرستان‌ها دعوت به همکاری شوند تا از ظرفیت آنها در اخذ حقوق موقوفات، فرهنگسازی حوزه وقف و غیره استفاده شود، عنوان کرد: بالغ بر هزار نفر امین در سطح کشور به‌کارگیری شدند.

رمضانی هدف از برگزاری این همایش را ایجاد تعامل و هم‌افزایی بین امنا و روسای دستگاه‌های اجرایی شهرستانها و همکاران اوقاف اعلام و تصریح کرد: حاصل این تعامل نیز بهره‌وری بیشتر از موقوفات است.

مدیرکل امنا موقوفات سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین اعلام کرد: استان مازندران میزبان دومین همایش منطقه ای در کل کشور بود، انتظارت و توقعات امنا و روسای ادارات مطرح شد و امیدواریم که به بهره‌وری بیشتر از موقوفات منتج شود.
پایان پیام/