گاز جان 23مازندرانی را طی هشت‌ماه امسال گرفت/آبان ماه با بیشترین فوتی
گاز جان 23مازندرانی را طی هشت‌ماه امسال گرفت/آبان ماه با بیشترین فوتی
در هشت ماهه سال جاری 23 نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در استان جان خود را از دست دادند، که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 10نفر گزارش شده است.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان مازندران ، از کل تلفات مسمومیت با گاز در هشت ماهه امسال 17 نفر مرد و 6 نفر زن هستند.

 همچنین در این مدت شهرستان های ساری ، نور و محمود آباد هر کدام با  با 4  و بابلسر و چالوس هر کدام با با 2 ، نوشهر و فریدونکنار هر کدام با یک فوتی به ترتیب بیشترین آمار تلفات را داشته اند.

شهرستان نور بیشترین فوتی

بر اساس این گزارش  شهرستان نور با 8 و محمود آباد و ساری هر کدام با 4 فوتی بیشترین شهر و آبان ماه با 14 فوتی بیشترین ماه گزارش شده است.

هشدار پزشکی قانونی

روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان مازندران به استناد آمارهای موجود ضمن هشدار نسبت به افزایش تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در نیمه دوم سال بر رعایت نکات ایمنی در نصب و به کارگیری وسایل گرمایشی در فصل پاییز و زمستان تأکید و به هم میهنان توصیه می کند در فصل پاییز و زمستان هم میهنان در استفاده از وسایل گرمازا که عمدتا به سیستم گاز شهری متصل است، نهایت دقت را داشته باشند. هم‌میهنان ضمن استفاده بهینه از وسایل گرمازا،‌ به توصیه های ایمنی در خصوص سالم بودن و استفاده صحیح از وسایل گرمایشی و مسیر خروجی گاز مونوکسید کربن از دودکش این وسایل توجه کنند.