اختصاص سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای رفع چالش تنش کم‌آبی در استان مازندران
اختصاص سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای رفع چالش تنش کم‌آبی در استان مازندران
سید اسماعیل هاشمی، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران، گفت: سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای رفع چالش تنش کم آبی در استان مازندران با دغدغه‌مندی دولت سیزدهم در یکسال گذشته اختصاص یافت. ‎

به گزارش ندای تجن-سید اسماعیل هاشمی در همایش قرصت های سرمایه گذاری مازندران بامحوریت شهرستان های بهشهر، نکا و گلوگاه، افزود: در کنار ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف اقتصادی مازندران، دولت نیز برنامه های خوبی را در این حوزه ارایه داد که یک نمونه آن تصویب سرمایه گذاری سه هزار میلیارد تومانی در حوزه رفع چالش کم آبی است.

وی خاطر نشان کرد: در کنار جلب نظر فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری در استان، دولت رفع مشکلات زیرساختی را توامان با این طرح در دستور کار قرار داده تا بخش خصوصی با آسودگی خاطر برای راه اندازی واحدهای صنعتی در مازندران گام بردارد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران با بیان این که، سهم شهرستان های نکا، بهشهر و گلوگاه در تولید ناخالص داخلی مازندران حدود ۱۰ درصد است، گفت: به طور حتم با افزایش سرمایه گذاری ها این ضریب در پنج سال آینده افزایش خواهد یافت.

هاشمی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه های سرمایه گذاری خارجی در مازندران با وجود فشارهای اقتصادی و تحریم ها، افزود: در یکسال اخیر با ۱۰ فعال اقتصادی خارجی به صورت قطعی قرارداد بسته شد.

وی تصریح کرد: از ابتدای فروردین سال جاری تاکنون پنج مجوز سرمایه گذاری خارجی در استان اعطا شد که به زودی این رقم به ۶ تفاهم نامه افزایش خواهد یافت.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران با اشاره به بهبود فضای کسب و کار در استان گفت: مازندران با ضریب ۵.۹ درصد در این حوزه در کنار اصفهان در رتبه پنجم کشور قرار دارد.

هاشمی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر مدت زمان اعطای مجوزهای سرمایه گذاری در استان با راه اندازی پنجره واحد کاهش چشمگیری داشته و از ۶ ماه اکنون به کمتر از یک ماه کاهش یافته است.