اعزام مشمولان دانشگاهي و غير دانشگاهي پایه خدمتی دی ماه 1401 
اعزام مشمولان دانشگاهي و غير دانشگاهي پایه خدمتی دی ماه 1401 
سرهنگ محمدرضا کریم پور معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان مازندران از اعزام همزمان مشمولان دانشگاهی و غیر دانشگاهی پایه خدمتی دی ماه 1401 در روز پنج شنبه یکم دی ماه از شهرستان های معین خبر داد

به گزارش ندای تجن به نقل از خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدرضا کریم پور در تشریح این خبر، گفت: با توجه به شیوع بیماری آنلو آنزا ولزوم اتخاذ تدابير متناسب با اين وضعيت و برابر ابلاغيه سازمان وظيفه عمومي ناجا، اعزام مشمولان دانشگاهی و غیر دانشگاهی پایه خدمتی دی 1401 راس ساعت 7 صبح روز پنج شنبه ، یکم آذر ماه در دو نقطه از استان انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: بر این اساس مشمولان ساکن شهرستان هاي گلوگاه، بهشهر، نکا، مياندورود، ساري، جويبار، سيمرغ، قائمشهر، سوادکوه، بابل، آمل، فريدونکنار و بابلسر از محل تعین شده در پارک شهيدزارع شهرستان ساري واقع درکيلومتر 2 جاده نکا به مراکز آموزشی اعزام خواهند شد.

سرهنگ کریم پور در ادامه، اظهار داشت: مشمولان ساکن شهرستان هاي محمودآباد، نور، نوشهر، چالوس، کلاردشت، عباس آباد، تنکابن و رامسر برای اعزام به مراکز آموزشی می بایستی به مجتمع نفريحي سيترا (پلاژحسيني) شهرستان نوشهر مراجعه کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان مازندران، افزود: کليه مشمولان تخصيص داده شده به مراکز آموزش داخل استاني شامل شهيد اديبي مرزن آباد ، شهيد قاسميان، کفايت آموزش سپاه استان و همچنين شهيد کچوئي کرج و قرارگاه خاتم الانبياء مي بايست بصورت انفرادي به مراکز آموزش مراجعه کنند و نياز به حضور آنان در محل اعزام استان نمي باشد.

وی تاکید کرد: باتوجه به امکان عدم اعطاي مرخصي دردوره رزم مقدماتي همراه آوردن برگه اعزام به خدمت, برگه اعلام محل مراجعه مشمول، برگه واکسيناسيون و مدارک مربوط به شرايط خاص شامل مدارک تاهل، فوت والدين، جانبازي پدر، خانواده درجه یک شهدا ، فرزندنظامي شاغل و وابسته در روز اعزام ضروري است.

کریم پور خاطرنشان کرد: مشمولان قبل از ورود به مراکز آموزش، ضمن رعایت بهداشت فردی از قبيل: کوتاه کردن موي سر، گرفتن ناخن و … وسایل شخصی و بهداشتی شامل ماسک و مواد ضد عفونی کننده به همراه داشته باشند.

وی با استناد به ماده 19 قانون خدمت وظيفه عمومي اظهار داشت: برابر این قانون کساني که به سن 18سال تمام مي رسند، پس از انتشار آگهي احضار موظفند ظرف شش ماه خود را به سازمان وظيفه عمومي معرفي و سازمان مکلف است حداکثر ظرف مدت شش ماه تکليف مشمولان وظيفه را تعيين و آنها را به خدمت اعزام يا برابر مقررات از خدمت دوره ضرورت معاف کند.

سرهنگ کریم پور به ماده 58 قانون خدمت وظيفه عمومي نیز اشاره کرد و یاد آور شد: مشمولان خدمت وظيفه عمومي که براي رسيدگي و یا اعزام برای طي دوره ضرورت احضار مي شوند چنانچه در مهلت ياموعد مقرر خودرا معرفي نکنند غايب شناخته شده و پس از دسنگيري درصورتي که طبق مقررات اين قانون قادر به خدمت و بلامانع تشخيص داده شوند به خدمت اعزام و با آنان به ترتيب زير رفتار مي شود:

  1. چنانچه مدت غيبت اوليه درزمان صلح کمتر از سه ماه ودر زمان جنگ کمتر از 15 روز باشد با سه ماه اضافه خدمت و بيش از سه ماه در زمان صلح و بيش از 15 روز در زمان جنگ با 6ماه اضافه خدمت برای آنان اعمال می شود.
  2. برای مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح از یکسال و در زمان جنگ از دو ماه تجاوز کندعلاوه بر اعمال اضافه خدمت مذکور فراری محسوب شده و به مراجع صالح قضایی معرفی خواهند شد.