مراسم تشییع شهدای گمنام در مصلی ساری برگزار شد
مراسم تشییع شهدای گمنام در مصلی ساری برگزار شد
مراسم تشییع شهدای گمنام استان در مصلی ساری برگزار شد.

به گزارش ندای تجن به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آئین وداع با پیکر‌های مطهر ۱۴ آلاله زهرایی شامگاه دیروز در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور آحاد مختلف مردم ولایتمدار و محب اهل بیت (ع) در مصلی امام خمینی (ره) ساری برگزار شد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این مراسم گفت: مردم با الگو قراردادن شهدا همواره در کنار نظام و انقلاب بوده‌اند و از تحمل فشار تحریم‌های ضالمانه باکی نداشته‌اند.

حجت الاسلام محمد قمی با تاکید بر اینکه مسئولان هم باید با عمل به وظایف مسئولیتی خود، زمینه رضایتمندی مردم را فراهم کنند افزود: این شهدا بودند که با نثار جانشان پایه‌های قدرت نظام جمهوری اسلامی را مستحکم کردند.

وی با اشاره به اینکه مردم ولایی ایران اسلامی با بصیرت هوشیارند و مطیع امر، ولی المسلمین هستند ، تصریح کرد: مردم هرگز نخواهند گذاشت دستاورد‌ها و ارزش‌های اسلامی که حاصل خون پاک هزاران شهید هست از بین برود.

قمی با اشاره به اهمیت فرهنگ مقاومت افزود:عزت هر جامعه‌ای در گرو مقاومت و مجاهدت است و ایران ما نیز به برکت مجاهدت افرادی همچون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانشان در دنیا مقاوم و مقتدر است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه شهدای گرانقدر کشورمان در وصیت نامه‌ها و نامه‌های پر رمز و راز خود به مادران و خواهران خود ضمن درخواست از آنان برای تبعیت از حضرت زهرا(س) بعنوان الگو و پرچمدار زنان دنیا ،خاطرنشان کرد: همه شهدا به تبعیت از ولایت فقیه تاکید داشتند.

قمی در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: همه شهدا علی اکبر‌های حضرت امام راحل بودند و شهدا از شمع حیاتشان گوهر شبچراغ ساخته‌اند و چراغ هدایت ما شده‌اند.

این مسئول  ادامه داد: حضرت امام راحل، عارف بزرگ و انسان دانا و غنی که مرز‌های عصمت پیش رفته است شهیدان را می‌ستاید و سفارش کرده‌اند وصیت نامه شهیدان را بخوانیم و ببینیم چگونه یک شبه راه صدساله را طی کرده‌اند.

قمی به رمزگشایی از عظمت شهیدان اشاره کرد و گفت: شهدا در قهقهه مستانه خود عندربهم یرزقون هستند و مزار شهیدان تا ابد دارالشفای آزادگان خواهد بود و پیکرشان امیدبخش است و تشییع پیکر‌های مطهر دارای پیام است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با عنوان اینکه باید با شهدا عهد کنیم و بگوییم برآن عهدی که بستیم، هستیم، تصریح کرد: در وصیت نامه شهیدان روی حجاب تاکید شده است و همه ما برابر شهیدان مسئولیت داریم.

وی با بیان اینکه شهدا امروز با ما حرف دارند، بیان کرد: باید زندگینامه شهیدان را بخوانیم و باید سختی‌ها را تحمل کنیم و خباثت‌هایی نمی‌گذارد ملت ایران پیشرفت کند و به قله برسد.

قمی با تاکید براین که ما دنبال جنگ نیستیم، بلکه دنبال پیشرفت و قله‌های صعود هستیم، افزود: هر مسئولی که پایش را کج می‌گذارد و کوتاهی می‌کند حق آن است که با وی برخورد شود.

وی با اظهار اینکه مردم ما به مکتب شهدا، امام راحل و حاج قاسم سلیمانی امید بستند، گفت: عشق به شهادت طبق فرمایش حضرت امام راحل از علائم ظهور است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با عنوان اینکه نباید نسبت به جوانان کوتاهی کنیم، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری دهه‌های هشتادی، هفتادی انقلاب را به اوج می‌رسانند و بسیاری از آن‌ها عاشق شهادت هستند و می‌خواهند در پیشرفت جامعه مؤثر باشند.

به گزارش فارس، مراسم تشییع استانی پیکر‌های مطهر شهدای گمنام همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) فردا سه شنبه ششم دی ساعت ۹:۳۰ صبح از میدان شهدای ساری تا میدان امام خمینی (ره) برگزار می‌شود و پس از آن  پیکر‌های مطهر شهدای گمنام به ۱۰ شهر استان  انتقال و مراسم تشییع و تدفین طبق ستاد شهرستانی هر شهر، در مرکز آموزشی عالی ملاصدرای رامسر، نمک آبرود چالوس، مرکز آموزش عالی شهید مطهر نوشهر، دانشکده فنی و حرفه‌ای محمودآباد، پایگاه نیروی دریایی سپاه بابلسر، دانشگاه بنت الهدی آمل، حوزه علمیه محمدیه قائم شهر، صدا و سیمای مرکز استان درساری، بوستان ولایت ساری، مجتمع فرهنگی روستای طوقدار ساری، روستای سمسکنده ساری، شهرک شهید سلیمانی ساری ، بابلکنار و بخش گتاب برگزار می‌شود.