اعطای تسهیلات بانکی مشاغل خانگی۲۱ هنرمند صنایع‌دستی در بابل
اعطای تسهیلات بانکی مشاغل خانگی۲۱ هنرمند صنایع‌دستی در بابل
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بابل از اعطای تسهیلات خانگی به ۲۱ هنرمند صنایع‌دستی در این شهرستان خبر داد.

 به‌ گزارش ندای تجن به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران،محمد دهستانی شنبه ۱۰ دی۱۴۰۱ با اعلام خبر فوق گفت:  ۲۱هنرمند صنایع‌‌دستی این شهرستان به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات کم بهره مشاغل خانگی معرفی شدند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بابل، افزود:این هنرمندان و فعالان هنرهای سنتی ۲۰ میلیارد ریال وام مشاغل خانگی برای توسعه فعالیت‌های خود دریافت می‌کنند. 

او یادآور شد: دولت با حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و تخصیص وام به دارندگان مجوز کسب و کار خانگی در بخش‌های مستقل و پشتیبان، گام‌های موثری برای ایجاد اشتغال برداشته است. 

دهستانی افزود: مشاغل خانگی فعالیت‌هایی را شامل می‌شود که عضو یا اعضای خانواده ضمن حفظ بنیان خانواده در فضای مسکونی محصولات قابل عرضه صنایع‌دستی وهنرهای سنتی تولید می‌کنند. 

رئیس اداره میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بابل در ادامه گفت: اکنون در این شهرستان هنرمندان و صنعتگران بسیاری از این شیوه برای تولید وگسترش فضای کسب و کار در حوزه صنایع‌دستی بهره‌مند می‌شوند. طرح‌های مشاغل خانگی در کارگروه اشتغال متشکل از نمایندگان فرمانداری، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث‌فرهنگی بررسی و  از محل فعالیت‌ها بازدید و طرح‌ها بعد از تایید به منظور برخورداری از تسهیلات کم‌بهره به  بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.