تداوم افت فشار گاز در‌ گلستان
تداوم افت فشار گاز در‌ گلستان
استاندار گلستان از تداوم افت فشار گاز در‌ گلستان خبر داد و گفت: با همراهی مردم شاهد کاهش مصرف گاز و کاهش قطعی‌های نقطه‌ای در استان هستیم.

به گزارش ندای تجن به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، علی‌محمد زنگانه در جلسه ستاد ملی پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که با حضور وزیر کشور برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه تدابیر اتخاذ شده در استان گلستان و حضور میدانی اعضای ستاد مدیریت بحران و تشکل جلسات منظم و مداوم و اقدامات عملیاتی باعث شد ما شاهد کاهش مصرف و کاهش قطعی‌های گاز در استان باشیم.

وی گفت: متاسفانه افت فشار گاز در استان گلستان بسیار زیاد است و به همین دلیل مجبور بر این شدیم‌ گاز گلخانه‌ها، مراکز تولید، شهرک‌های صنعتی، مراکز تولید طیور، اصناف غیرضرور، سی ان جی‌ها، استخرها را قطع کنیم.

استاندار گلستان تصریح کرد: از ابتدای حضور ما در استان به شده پیگیر دوگانه‌سوز شدن واحدهای مهم شدیم و تمام واحدهایی که گازشان قطع شد به سوخت دوم منتقل شدند.

زنگانه افزود: افت فشار گاز در گرگان، بندرترکمن و گمیشان از سایر شهرستان‌ها بیشتر است و ما شاهد قطعی‌های نقطه‌ای هستیم که بلافاصله تیم‌های امداد گاز وارد عمل شده و‌ با اقدامات فنی مشکل را برطرف می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه قطعی‌ها در استان به شدت کاهش یافته بیان کرد: در پیک مصرف روز جمعه مصرف گاز در استان به ۱۶ میلیون متر مکعب رسیده بود که با تلاش‌های انجام شده و همراهی مردم این مصرف به ۱۳ میلیون متر مکعب کاهش یافت.

استاندار گلستان تاکید کرد: قطع گاز از سوی ترکمنستان شوک شدیدی به سیستم توزیع گاز استان وارد کرد و فشار شدیدی را برای مدیریت توزیع گاز به گلستان وارد کرد.

زنگانه گفت: انتظار داریم با توجه به نیاز مردم به پایداری برق برای استفاده جایگزین سیستم‌های گرمایشی، استان گلستان در موضوع برق ویژه دیده شود.

وی بیان کرد: تمام اعضای ستاد مدیریت بحران گلستان آماده‌باش کامل هستند.