طرح جامع سواحل مازندران تدوین می شود / بهره‌گیری از ظرفیت‌های سواحل یکی از مسائل راهبردی در محقق شدن اقتصاد دریاست
طرح جامع سواحل مازندران تدوین می شود / بهره‌گیری از ظرفیت‌های سواحل یکی از مسائل راهبردی در محقق شدن اقتصاد دریاست
سید محمود حسینی پور با عنوان اینکه در آینده، پهنه واقعی سواحل استان مازندران به قطب اقتصادی کشور تبدیل می شود، گفت: بهره گیری از ظرفیت های سواحل یکی از مسائل راهبردی در محقق شدن اقتصاد دریاست. ‎

به گزارش ندای تجن -سید محمود حسینی پور در پانزدهمین جلسه کمیته ساماندهی سواحل استان مازندران با عنوان اینکه موضوع سواحل برای آینده استان و کشور مسئله ای مهم است و از اهمیت استراتژیک برخوردار است و همه ما باید برای نقشه راه استان حساس باشیم و بهترین تصمیم را بگیریم چرا که در آینده پهنه واقعی سواحل استان مازندران به قطب اقتصادی کشور تبدیل می شود، خاطرنشان کرد :قسمت زیادی از نقشه اصلی و پهنای کامل سواحل استان مشخص شده است و باید برای تعیین جزییات اهتمام بیشتری صورت گیرد. قوانین مرتبط با این بخش قدیمی است و ماهیت حقوقی ندارد و باید تولی گری این حوزه کاملا تعیین شود.

وی ادامه داد: در سال های اخیر اقداماتی صورت گرفته است که بدلیل عدم قانون مشخص و دستگاه متولی این موضوع به سرانجام نرسید.

این مسئول اضافه کرد :وضعیت ساحل در دوره کنونی می بایست تعیین تکلیف شود چرا که دستور رییس جمهور است و مردم هم می خواهند از سواحل حداکثر استفاده را ببرند و هر سال نمی توانیم شاهد این میزان از تلفات انسانی در سواحل باشیم علی الرغم اینکه امسال غریق نجات در سواحل استان دو برابر افزایش پیدا کرده است اما شاهد کاهش غریق در سواحل بودیم .

حسینی پور تصریح کرد :مقام معظم رهبری بعنوان بالاترین مقام کشور در سفر به مازندران اعلام داشتند استانی که دریا و جنگل دارد معنی ندارد بیکار داشته باشد لذا می بایست اقتصاد دریا را پیرامون توسعه اشتغال فعال کنیم و بهره گیری از ظرفیت های سواحل یکی از مسائل راهبردی مهم در محقق شدن اقتصاد دریاست .

نماینده عالی دولت در استان اظهار کرد :پیرامون ساحل مازندران می بایست به یک تصمیم مهم برسیم و حداکثر ظرف یک ماه مسائل مربوط به سواحل می بایست در کمیته ای احصاء و طرح جامع سواحل با موافقت همه دستگاه ها در شورای برنامه ریزی مصوب گردد لذا این کمیته می بایست فرآیندهای طرح جامع سواحل را فراهم کند .

استاندار مازندران تاکید کرد :برای راه اندازی اتوبوس دریایی در استان مازندران که طی ماه های آتی بهره برداری می شود نیازمند اسکله دریایی هستیم که باید جانمایی این اسکله ها صورت گیرد تا شاهد بهم خوردن آمایش استان مازندران در این راستا نباشیم.

  • منبع خبر : روابط عمومی