ساخت بزرگ‌ترین بخش روانپزشکی مازندران در آمل اجرایی شد
ساخت بزرگ‌ترین بخش روانپزشکی مازندران در آمل اجرایی شد
مدیر بخش روانپزشکی بیمارستان امام رضا(ع) شهرستان آمل از آغاز ساخت و تجهیز بزرگ‌ترین بخش روانپزشکی مازندران در این مرکز درمانی خبر داد.

به گزارش ندای تجن -میثم شعبان‌زاده، گفت: کار بهسازی و تجهیز بخش جدید روانپزشکی شهرستان آمل با زیربنای حدود ۳۵۰ متر مربع همزمان با چهل‌ویکمین سالگرد حماسه مردمی ششم بهمن سال ۱۳۶۰ در بیمارستان امام رضا(ع) این شهرستان شروع شد.

وی با اشاره به اینکه بخش جدید روانپزشکی شهرستان آمل به ظرفیت ۲۰ تخت ویژه برای مردان و زنان جانمایی و تجهیز خواهد شد، افزود: دانشگاه علوم پزشکی مازندان برای شروع این بخش درمانی حدود ۲ میلیارد ریال اعتبار تعیین و اعتبارهای تکمیلی نیز به تدریج اختصاص داده می‌شود.

مدیر بخش روانپزشکی بیمارستان امام رضا(ع) آمل با اظهار اینکه درحال حاضر به علت نبود مرکز روانپزشکی در این شهرستان بسیاری زیادی از بیماران اعصاب و روان به مرکز استان و خارج از مازندران منتقل می‌شوند، تصریح کرد: متاسفانه بیشتر بیماران اضطرابی، رفتاری، افسردگی، افرادی با افکار خودکشی، جنون و حتی دارای دردهای طولانی مدت هستند، در این مرکز دولتی پذیرش و مورد مراقبت و درمان قرار می‌گیرند.

شعبان‌زاده اضافه کرد: در حد امکانات موجود ارائه خدمات به توان خواهان سالمند و یا افرادی که به آلزایمر و بیماری از این دست دچار هستند، خدمات درمانی ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: برای ساخت و تجهیز بخش جدید روانپزشکی در این مرکز درمانی حدود ۳۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که نیازمند حمایت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و نیکوکاران آملی برای سرعت بخشیدن به روند ساخت و تجهیز آن هستیم.

شعبان‌زاده با ابراز عقیده مبنی بر اینکه با حمایت‌های همه جانبه در تکمیل و تجهیز این مرکز درمانی تسریع در بهره‌برداری آن ایجاد می‌شود، گفت: با روندی که اکنون برای بهسازی بخش روانپزشکی آمل وجود دارد، حداقل تا ۶ ماه آینده این بخش در شهرستان آمل بهره‌برداری می‌شود.