بهره‌برداری از طرح آب‌رسانی به روستای رکن‌کلای بزرگ سیمرغ
بهره‌برداری از طرح آب‌رسانی به روستای رکن‌کلای بزرگ سیمرغ
همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر طرح آبرسانی به روستای رکن کلای بزرگ در شهرستان سیمرغ با هدف بهبود وضعیت آبرسانی ۴۵۰ خانوار ساکن در این روستا با مشارکت خیرین به بهره برداری رسید.


به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب مازندران، در این مراسم که قائم مقام و معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت، معاون فرماندار و مسئولان شهرستانی و خانواده خیرین آبرسان حضور داشتند، مدیرعامل آبفا استان ضمن گرامیداشت چهل و چهارمین دهه مبارک فجر گفت: ایام دهه فجر فرصت خوبی است تا بخشی از دستاوردها و عملکرد دستگاه های اجرایی در معرض دید مردم قرار گیرد.

مهندس برارزاده در ادامه، با بیان اینکه زیرساختهای مازندران نگین سبز ایران برای ۳ میلیون جمعیت پیش بینی شده درحالی که طی ایام تعطیل به ۵ تا ۱۵ میلیون جمعیت ، خدمت رسانی می کند، افزود: برای ارتقای این زیرساختها باید مطالبه گری صورت گیرد.

وی، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث محرومیت زدایی تصریح کرد: با توجه به نگاه حمایتی دولت سیزدهم ، برای رفع کمبود آب در مناطق کم برخوردار و روستایی از اعتبارات تنش آبی،بنیاد برکت، قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) با مشارکت بسیج سازندگی و خیرین بهره مند شدیم.

مدیرعامل آبفامازندران، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به افتتاح طرح آبرسانی به روستای رکن کلای سیمرغ گفت: در این طرح مخزن ذخیره ۳۰۰ متر مکعبی و یک واحد ایستگاه پمپاژ به همراه اتاقک دیزل ژنراتور و تابلو برق احداث شد.

وی، ادامه داد: در اجرای این طرح خانواده خیرین محترم مرحوم حاج سید محسن عبدالمنافی و حاج مختار رحمانی نیز مشارکت داشتند.

مهندس برارزاده با بیان اینکه ۲۸ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و افتتاح این طرح هزینه شد، تصریح کرد: اهدای زمین و مبلغ یک میلیارد تومان توسط خیرین صورت گرفت که جای خرسندی است‌.

معاون فرماندار سیمرغ نیز در این مراسم با اشاره به افتتاح طرحهای خوب و اثرگذار در این شهرستان از تلاشها و حضور مدیرعامل و کارکنان آب و فاضلاب در رفع کمبود آب مشترکین قدردانی کرد و گفت: به جرات می توان گفت با اقدامات صورت گرفته، مشکل آب مردم این شهرستان برطرف شد.

مدیر امور آبفا سیمرغ نیز در سخنانی با اشاره به ایجاد زمینه خدمات رسانی موثر و سازنده در این شهرستان گفت: در دهه مبارک فجر ۳ طرح اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی با حمایت مسئولان استانی و شهرستانی انجام شد.
مهندس احمدی ادامه داد: در این ایام ۵ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه در سطح شهرستان و یک کیلومتر در روستای شیرخوارکلا با مشارکت بسیج سازندگی برای نخستین بار انجام و پروژه آبرسانی به روستای رکن کلا افتتاح شد.

وی،بهره گیری از ظرفیت خیرین در امر آبرسانی را گامی مهم در ارتقای خدمت دهی به مردم دانست و تصریح کرد: برای تداوم این خدمت رسانی از مشترکین محترم تقاضا می شود با مدیریت مصرف همکاران ما را یاری رسانند.
در پایان این مراسم از خانواده های مرحوم خیر آبرسان حاج سید محسن عبدالمنافی و حاج مختار رحمانی قدردانی شد.