اعزام مشمولان دانشگاهي و غيردانشگاهي پایه خدمتی اسفند ماه 1401/بازداشت عامل آتش‌سوزی عمدی ویلای مسکونی در گلوگاه/کشف 25فقره سرقت در طرح ارتقاء امنيت اجتماعي نکا
اعزام مشمولان دانشگاهي و غيردانشگاهي پایه خدمتی اسفند ماه 1401/بازداشت عامل آتش‌سوزی عمدی ویلای مسکونی در گلوگاه/کشف 25فقره سرقت در طرح ارتقاء امنيت اجتماعي نکا
اخباری که از پایگاه خبری پلیس برای ما ارسال شده است، بدین شرح است.

فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری سارق خودرو با 29 فقره سرقت خودرو و لوازم داخل آن در شهرستان ساری خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار “مرتضی میرزایی” با اعلام اين خبر، گفت: به دنبال سرقت های خودرو و قطعات خودرو در سطح شهرستان ساری، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ماموران کلانتری 11 ساری با تحقیقات پلیسی صورت گرفته، سارق خودرو را شناسایی و پس اخذ دستور قضائی، جهت دستگیری وی اقدام کردند که سارق در حالی که قصد متواری شدن از محل را داشت، دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران، اظهار کرد: متهم دستگیر شده دارای سابقه متعدد سرقت بوده و در بازجویی های فنی پلیس به 4 فقره سرقت خودرو و 25 فقره سرقت قطعات خودرو در شهرستان ساری اعتراف کرد.

سردار میرزایی با اشاره به اینکه 4 خودروی کشف شده به مالکان تحویل داده شد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک بلافاصله با مرکز فوریت های 110 تماس حاصل نمایند.#

دستگیری سارق منازل آمل

جانشین انتظامي استان مازندران از دستگيري سارق منزل و کشف 21 فقره سرقت در شهرستان آمل خبر داد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ”سید موسی حسینی” با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل در شهرستان آمل، تیم ویژه عملیاتی متشکل از کارآگاهان پلیس آگاهی اقدامات پلیسی را برای شناسایی و دستگیری سارق آغاز کردند.

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتي و بررسی های همه جانبه متهم شناسایی و در عملیاتی ضربتی دستگیر و تعداد زیادی لوازم خانگی سرقتی اعم از کولر، بخاری، جاروبرقی، دریل ومته، ضبط و باند و …. از مخفیگاه متهم کشف شد.

جانشین انتظامي استان مازندران، ارزش اقلام مکشوفه را 500 میلیون ریال عنوان کرد و اظهار داشت: متهم در بازجویی های به عمل آمده به 21 فقره سرقت منزل در شهرستان آمل اعتراف کرد که پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ حسینی با بیان این که موفقیت پلیس در کشف جرم نتیجه تعامل شهروندان است، گفت : بدون مشارکت و همراهی شهروندان حصول امنیت کامل مقدور نیست لذا از شهروندان تقاضا می شود ضمن توجه به اقدامات پیشگیرانه هر گونه اخبار را از طریق 110 به پلیس اطلاع دهند.#

اجرای عملیات جاده ای در محور هراز

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مازندران از اعمال محدودیت ترافیکی در محور ” هراز” محدوده آب اسک از 30 بهمن ماه تا سوم اسفند ماه به علت عملیات جاده ای خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “یداله جهان تاب” با اعلام این خبر، بیان داشت: با توجه به درخواست مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مبنی بر صدور مجوز عملیات کارگاه جاده ای در محور هراز کیلومتر 64 تا 500 محدوده آب اسک محدودیت های ترافیکی اعمال خواهد شد .

وی با بیان اینکه این محدودیت ها از 30 بهمن ماه الی 3 اسفند اعمال خواهد شد، تصریح کرد: محدودیت های ترافیکی در روزهای یک شنبه ، دوشنبه و سه شنبه از ساعت 7 صبح تا 17 عصر و روز چهارشنبه از ساعت 7 صبح الی 12 ظهر به غیر از روزهای دارای شرایط جوی خاص خواهد بود.

رئیس پلیس راه مازندران با بیان اینکه اجرای این عملیات جاده ای جهت خاکبرداری حریم راه محدوده فلابن و احداث راه دسترسی محدوده آب اسک انجام خواهد شد، اظهار کرد: محور هراز در این مدت مسدود بوده و محور کندوان و فیروزکوه به عنوان مسیر جایگزین خواهند بود.

سرهنگ جهان تاب از رانندگان و سایل نقلیه خواست در زمان اعمال محدودیت با صبر و حوصله و رعایت قوانین و مقررات راهور پلیس و عوامل راهداری را در اجرای ماموریت یاری کنند.

اعزام مشمولان دانشگاهي و غير دانشگاهي پایه خدمتی اسفند ماه 1401

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان مازندران از اعزام همزمان مشمولان دانشگاهی و غیر دانشگاهی پایه خدمتی بهمن ماه 1401 در روز دوشنبه یکم اسفند ماه از شهرستان های معین خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “محمدرضا کریم پور” در تشریح این خبر، گفت: باتوجه به عدم ريشه کن شدن بيماري کرونا در سطح کشور و لزوم اتخاذ تدابير متناسب با اين وضعيت ان شاالله اعزام مشمولان پايه اسفند ماه در روز دوشنبه مورخه 1401/12/01، راس ساعت 7 صبح در دو نقطه استان و بارعايت کامل دستورالعمل ها و شيوه نامه هاي بهداشتي بشرح ذيل انجام مي پذيرد:

وی تصریح کرد: بر این اساس مشمولان ساکن شهرستان هاي گلوگاه، بهشهر، نکا، مياندورود، ساري، جويبار، سيمرغ، قائمشهر، سوادکوه، بابل، آمل، فريدونکنار و بابلسر از محل تعین شده در پارک شهيدزارع شهرستان ساري واقع درکيلومتر 2 جاده نکا به مراکز آموزشی اعزام خواهند شد.

سرهنگ کریم پور در ادامه، اظهار داشت: مشمولان ساکن شهرستان هاي محمودآباد، نور، نوشهر، چالوس، کلاردشت، عباس آباد، تنکابن و رامسر برای اعزام به مراکز آموزشی می بایستی به مجتمع نفريحي سيترا (پلاژحسيني) شهرستان نوشهر مراجعه کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان مازندران، افزود: کليه مشمولان تخصيص داده شده به مراکز آموزش داخل استاني شامل شهيد اديبي مرزن آباد، شهيد قاسميان، کفايت آموزش سپاه استان و همچنين شهيد کچوئي کرج و قرارگاه خاتم الانبياء مي بايست بصورت انفرادي به مراکز آموزش مراجعه کنند و نياز به حضور آنان در محل اعزام استان نمي باشد.

وی تاکید کرد: باتوجه به امکان عدم اعطاي مرخصي دردوره رزم مقدماتي همراه آوردن برگه اعزام به خدمت, برگه اعلام محل مراجعه مشمول، برگه واکسيناسيون و مدارک مربوط به شرايط خاص شامل مدارک تاهل، فوت والدين، جانبازي پدر، خانواده درجه یک شهدا ، فرزندنظامي شاغل و وابسته در روز اعزام ضروري است.

کریم پور خاطرنشان کرد: مشمولان قبل از ورود به مراکز آموزش، ضمن رعایت بهداشت فردی از قبيل: کوتاه کردن موي سر، گرفتن ناخن و … وسایل شخصی و بهداشتی شامل ماسک و مواد ضد عفونی کننده به همراه داشته باشند.

وی با استناد به ماده 19 قانون خدمت وظيفه عمومي اظهار داشت: برابر این قانون کساني که به سن 18سال تمام مي رسند، پس از انتشار آگهي احضار موظفند ظرف شش ماه خود را به سازمان وظيفه عمومي معرفي و سازمان مکلف است حداکثر ظرف مدت شش ماه تکليف مشمولان وظيفه را تعيين و آنها را به خدمت اعزام يا برابر مقررات از خدمت دوره ضرورت معاف کند.

سرهنگ کریم پور به ماده 58 قانون خدمت وظيفه عمومي نیز اشاره کرد و یاد آور شد: مشمولان خدمت وظيفه عمومي که براي رسيدگي و یا اعزام برای طي دوره ضرورت احضار مي شوند چنانچه در مهلت ياموعد مقرر خودرا معرفي نکنند غايب شناخته شده و پس از دسنگيري درصورتي که طبق مقررات اين قانون قادر به خدمت و بلامانع تشخيص داده شوند به خدمت اعزام و با آنان به ترتيب زير رفتار مي شود:

1- چنانچه مدت غيبت اوليه درزمان صلح کمتر از سه ماه ودر زمان جنگ کمتر از 15 روز باشد با سه ماه اضافه خدمت و بيش از سه ماه در زمان صلح و بيش از 15 روز در زمان جنگ با 6ماه اضافه خدمت برای آنان اعمال می شود.

2- برای مشمولاني که مدت غيبت اوليه آنان در زمان صلح از يکسال ودرزمان جنگ ازدوماه تجاوز کند علاوه بر اعمال اضافه خدمت مذکور، فراري محسوب شده و به مراجع صالح قضايي معرفي خواهند شد.

کشف 21 کیلوگرم مواد مخدر در بهشهر

فرمانده انتظامي شهرستان بهشهر از کشف 21 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک با هوشیاری ماموران پلیس خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ “حسن عنایتی گنجی” در تشریح این خبر اظهار داشت : در پی کسب خبری مبنی بر حمل و قاچاق مواد مخدر توسط اشخاصی، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی با اشراف اطلاعاتی و پس از كنترل و مراقبت هاي لازم، خودروی حامل مواد مخدر را شناسایی و برای بازرسی متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر در ادامه تصریح کرد: در بازرسي از خودروی پژو، مقدار 21 کيلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک که در داخل خودرو به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود، کشف شد.

سرهنگ عنایتی در پایان با اشاره به اینکه در این رابطه یک دستگاه خودرو توقیف و 2 متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند، خاطرنشان کرد: پلیس در اراده خود برای مقابله با تهیه و توزیع کنندگان موادمخدر مصمم است و همراهی شهروندان یکی از ابزارهای مهم در این زمینه می باشد.

بازداشت عامل آتش سوزی عمدی ویلا مسکونی در گلوگاه

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه از شناسایی و دستگیری عامل آتش سوزی عمدی یک ویلای مسکونی در آن شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ”محمود کلوانی” در تشریح این خبر، گفت: در پي وقوع یک فقره آتش سوزی عمدی ویلای مسکونی در یکی از روستاهای این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی این فرماندهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی با استفاده از شگرد های خاص موفق به شناسایی متهم شدند که با هماهنگی قضائی وی را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه ، تصریح کرد: متهم در تحقیقات و بازجویی های فنی ضمن اعتراف به بزه انتسابی علت و انگیزه خود از آتش زدن این منزل مسکونی را اختلافات شخصی با مالک منزل اعلام کرد که پس از تشکیل پرونده با قرار مناسب از سوی مرجع قضائی روانه زندان شد.

سرهنگ کلوانی در پایان با اشاره به این که رعایت مسائل امنیتی و هشدارهای انتظامی از مهمترین عوامل پیشگیری از جرم به شمار می روند، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه رفت و آمدهای مشکوک در محدوده زندگی خود مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام دارند.

برابر قانون مجازات اسلامی:

جرم آتش زدن عمدی خودرو به این معنا است که شخصی از روی عمد و قصد اقدام به آتش زدن ماشین دیگری کند که در این صورت به مجازات آتش زدن ماشین یعنی حبس از سه ماه تا یک سال و شش ماه محکوم خواهد شد.

نحوه شکایت از این جرم، با ثبت شکوائیه از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضائی بوده و رسیدگی به آن ابتدا از دادسرا آغاز می شود.

کشف 25فقره سرقت در طرح ارتقاء امنيت اجتماعي نکا

فرمانده انتظامی شهرستان نکا از کشف 25فقره سرقت در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی این شهرستان خبر داد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلبس، سرهنگ “قاسم عزیزی” درباره جزئیات این خبر، گفت: به منظور پاسخگويي به مطالبات مردمي و برقراري نظم و امنيت عمومی، طرح ارتقاء امنيت اجتماعي در اين شهرستان اجرا شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا، خاطر نشان کرد: در اجراي این طرح، ماموران ضمن انجام گشت هاي هدفمند موفق به دستگيري 20نفر سارق سابقه دار شدند.

وی تصریح کرد: متهمان در بازجویی های به عمل آمده در مجموع به 6 فقره سرقت اماکن خصوصی،5 فقره قطعات خودرو ،8 فقره منزل ،3 فقره باغ مرکبات و3 فقره سایر سرقتها در این شهرستان اعتراف کردند.

سرهنگ”عزیزی” اظهار داشت: کشف 5تن چوب قاچاق، دستگیری 25نفر معتاد متجاهر و خرده فروش مواد مخدر، توقیف6دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف(10دستگاه دوچرخه بلاصاحب) ،کشف6قبضه سلاح شکاری غیرمجاز ومقادیری مشروبات، جلب 20 نفر متهم متواری پرونده های قضائی از دیگر اقدامات این فرماندهی در اجرای طرح مذکور بوده است.

فرمانده انتظامي شهرستان نکا در پايان از همکاري مردم با پلیس تشکر کرد و گفت: چنين طرح هاي امنيتي ادامه خواهد داشت و شهروندان مي توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مشكوک در زمينه های توزيع انواع موادمخدر، سرقت ، کالاي قاچاق و …مراتب را به مركز فوريت هاي پليسي 110 اعلام كنند.