افزایش 8 درصدی مرگ‌های حوادث رانندگی طی ده ماه امسال/ساری در رتبه اول
افزایش 8 درصدی مرگ‌های حوادث رانندگی طی ده ماه امسال/ساری در رتبه اول
بر اساس آمارها، 404 نفر از تلفات تصادفات ده ماهه نخست امسال را مردان و مابقی را نیز زنان تشکیل داده‌اند.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، دکتر عباسی افزود : بر اساس آمارها، 404 نفر از تلفات تصادفات ده ماهه نخست امسال را مردان و مابقی را نیز زنان تشکیل داده‌اند.

ساری در رتبه اول

شهرستان‌های دارای بیشترین تلفات حوادث رانندگی به ترتیب ساری با 68 ، آمل با 64، بابل با 61 فوتی و کمترین آن شهرستان فریدونکنار با 8 فوتی گزارش شده است.

بیشترین کشته‌ها در محور برون شهری و راه روستایی از 525 کشته تصادفات ده ماهه، 380 نفر در حوادث برون شهری و راه روستایی (با افزایش 11 درصدی ) و 145 نفر در حوادث درون شهری، ( با افزایش یک درصدی ) گزارش شده است.

افزایش یک درصدی مصدومان تصادفات رانندگی 11هزار 122 نفر در ده ماهه امسال به علت مصدومیت ناشی از تصادفات رانندگی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند که این رقم نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد رشد را نشان می دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان ، رعایت قوانین و مقررات رانندگی، از مهم‌ترین شاخصه‌‌های توسعه‌یافتگی و نشانه فرهنگ بالای ملی دانست وبرای کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی نسبت به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی تاکید کرد و افزود : دستگاه هاي اجرايي استان مي توانند در امر فرهنگ سازي با استفاده از آمارهاي پزشكي قانوني با برنامه ريزي پيشگيرانه و ارتقاي آگاهي عمومي مردم در راستاي كاهش آمار كشته ها و مصدومين در حوادث رانندگي موثر باشند.