بیش از هزار دانش آموز در ایام الله دهه‌فجر از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران بازدید کردند
بیش از هزار دانش آموز در ایام الله دهه‌فجر از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران بازدید کردند
در ایام الله دهه فجر 1015 نفر از دانش آموزان مقاطع تحصیلی استان از مراکز آموزش فنی و حرفه ای مازندران بازدید کردند

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران ، سید حسین درویشی مدیرکل با اعلام خبر فوق گفت : امروزه برخلاف گذشته با افزایش تعداد دانشگاه های دولتی و غیر دولتی و موسسات عالی ورود به دانشگاه دیگر برای افراد سخت نمی باشد بلکه رقابت افراد در نوع دانشگاه و مهم تر از آن ورود به بازار کار می باشد .

وی ادامه داد : بسیاری از دانشجویان و افراد تحصیل کرده در رشته های گوناگون با مشکل بیکاری رو به رو هستند. اما در این میان افرادی که به سیستم نظام آموزشی اکتفا نکرده و به تقویت مهارت های عملی خود می پردازند، پس از کسب مهارت های لازم به راحتی می توانند وارد بازار کار شوند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران با مهم دانستن بازدید دانش آموزان از کارگاههای آموزش فنی و حرفه ای ، افزود : با حضور دانش آموزان در کارگاههای آموزشی ، ایشان از نزدیک با محیط کارگاهی ، نحوه کسب آموزش های مهارتی ، مشاغل مرتبط با هر مهارت در جامعه و … آشنا می شوند.

وی در خصوص عملکرد بازدید دانش آموزی در ایام الله دهه فجر بیان داشت : در دهه مبارک فجر 1015 دانش آموز در سه مقطع تحصیلی دبستان ، متوسطه اول و متوسطه دوم از کارگاههای آموزشی 9 مرکز استان بازدید و با انواع مهارت های فنی و خدماتی، مشاغل مرتبط با این مهارت ها آشنا شده و بعضا آموزش گذر مهارت یک توانایی مهارتی را از مربیان آموزش فنی و حرفه ای کسب نمودند.

سید حسین درویشی در خاتمه به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در ایجاد بسترهای شغلی جامعه اشاره کرد و اظهار داشت : از ضرورتها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی نظام آموزشی برای ایجاد مهارت های لازم ،سرمایه انسانی است و در این میان آموزش های فنی و حرفه ای تلفیقی از علم، فن، هنر بوده و نقش بسیار مهمی در تامین نیروی انسانی کارآمد ایفا و مضمونی توسعه ای دارد