۲ میلیارد تومان کمک هزینه‌ درمان بیماران صعب‌العلاج برای 200 خانوار مازندرانی واریز شد
۲ میلیارد تومان کمک هزینه‌ درمان بیماران صعب‌العلاج برای 200 خانوار مازندرانی واریز شد
محمدرضا میرزایی، گفت: در روزهای نخست اسفندماه جاری بالغ بر 2 میلیارد تومان کمک هزینه درمان بیماران صعب‌العلاج برای بیش از ۲۰۰ خانوار مازندرانی ازسوی سازمان بیمه سلامت واریز شد. ‎

به گزارش ندای تجن -محمدرضا میرزایی، مدیرکل بیمه سلامت مازندران درباره پرداخت کمک هزینه بیماران صعب‌العلاج با عنوان اینکه روز سه‌شنبه دوم اسفند مبلغ ۲ میلیارد تومان برای بیش از ۲۰۰ خانوار بیماران صعب‌العلاج مازندران ازسوی سازمان بیمه سلامت بابت هزینه‌ها واریز شد، خاطرنشان کرد: یکی از طرح‌های بسیار موثر دولت سیزدهم در حوزه سلامت، طرح درمان بیماران خاص، نادر و صعب‌العلاج است و این طرح از اعتبار ۵ هزار میلیارد تومان در سال جاری قرار است در سال آینده به ۱۲هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

وی با اعلام اینکه مازندران یکی از استان‌های پیشگام اجرای این طرح است، تصریح کرد: در این طرح با دو روش از بیماران خاص و صعب‌العلاج حمایت مالی می‌شود که در روش اول بیماران پس از ثبت‌نام در سامانه و بارگذاری مدارک پزشکی نشان‌دار از همه خدمات الکترونیکی تشخیصی، دارویی، جراحی و بستری بهره‌مند می‌شوند.

میرزایی با اشاره به اینکه ۷ هزار و ۵۰۰ نفر از بیماران خاص، نادر و صعب‌العلاج مازندران در سامانه ثبت‌نام کردند، اضافه کرد: باتوجه به این که بیماران نشان‌دار می‌شوند می‌توانیم از اعتبارات خارج از ضوابط استفاده کنیم و پرونده‌ها در ستاد اداره کل در کمیته‌ای رسیدگی می‌شود.

وی ادامه داد: بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ پرونده بیمار بررسی و حدود ۱۲۰میلیارد ریال بابت هزینه‌های مردم به حساب بانکی بیماران توسط سازمان بیمه سلامت پرداخت شده است.

  • منبع خبر : استانداری مازندران