اجبار به پرداخت پول از مردم، چرا؟
اجبار به پرداخت پول از مردم، چرا؟
باتوجه‌به اهمیت موضوع که با امنیت و حفظ آرامش مردم در یک مکان مذهبی و عمومی همراه است مجریان قانون باید با ورود به این موضوع بر اساس قوانین اقدام به برخورد با این فرد و عوامل ترغیب‌کننده وی کنند.

به گزارش ندای تجن_شامگاه دیروز در محل محوطه امام زاده یحیی (ع)ساری فردی با لباس خادم امامزاده یحیی (ع) در حال دریافت پول از دست فروشان مستقر در محل را دیدیم که به زور و با لحن نامناسب از مردم برای نشستن در محوطه پول دریافت می کرد.

براساس این گزارش_ وقتی از این فرد قد بلند و جوان که دستانش هم خالکوبی بود کارت شناسایی خواستیم اعلام کرد که (ع.ذ)است و کسی هم نمی تواند به او حرف بزند.

امروز صبح با حجت الاسلام ولی نژاد رییس اداره اوقاف و امور خیریه ساری تماس گرفتیم تا درباره این فرد و اقدامش جویا شویم.

ولی نژاد،گفت: اداره اوقاف و امور خیریه ساری تنها یک خادم در امامزاده یحیی (ع)ساری دارد و تمام خادمین این اداره دارای حکم هستند.

وی با اشاره به اینکه هیاتی در محل امامزاده یحیی (ع)ساری مستقر است تا برنامه‌های مذهبی برگزار کند، گفت: این فرد از اعضای آن هیئت است، حضور دست‌فروشان در محوطه امامزاده یحیی (ع) ساری مفهومی ندارد، چرا شهرداری ساری خط‌کشی می‌کند که دست‌فروشان اینجا بنشینند.

حسین مرتضوی از کارکنان شورا و شهرداری ساری نیز، گفت: در این ایام باتوجه‌به نزدیکی به عید نوروز مردم در مکان مختلف می‌نشینند تا کسب روزی کنند. با مسئول سد معبر شهرداری ساری ارتباط برقرار کردیم تا جلوی دریافت پول از مردم را بگیرد.

مرتضوی اضافه کرد: شهرداری ساری در زمینه استقرار مردم در محل محوطه امامزاده یحیی (ع) اقدامی انجام نداده است.

به گزارش ندای تجن _پس از استعلام از همسایگان محوطه امامزاده یحیی (ع) مردم اعلام کردند که این شخص (ذ) از زیرمجموعه‌های اوقاف و امور خیریه است که با همکاری شهرداری و سایرنهادهای مرتبط اقدام به دریافت پول از مردم می‌کند.

مردم گفتند که برای هر غرفه در شب 80  تا 120 هزارتومان دریافت می شود.

بر اساس این گزارش باتوجه‌به اهمیت موضوع که با امنیت و حفظ آرامش مردم در یک مکان مذهبی و عمومی همراه است مجریان قانون باید با ورود به این موضوع بر اساس قوانین اقدام به برخورد با این فرد و عوامل ترغیب‌کننده وی کنند.

عکس تزیینی است.