توسعه ناوگان حمل‌و نقل دریایی در راستای افزایش مراودات تجاری/احیا و راه‌اندازی واحدهای تولیدی
توسعه ناوگان حمل‌و نقل دریایی در راستای افزایش مراودات تجاری/احیا و راه‌اندازی واحدهای تولیدی
مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مازندران در راستای ایجاد اشتغال پایدار از ظرفیت های بی بدیلی برخوردار است، گفت: توسعه ناوگان حمل و نقل دریایی در راستای افزایش مراودات تجاری، مازندران را به قطب اقتصادی کشور تبدیل خواهد کرد. ‎

به گزارش ندای تجن-سید صولت مرتضوی در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری مازندران در ساری افزود: با وجود اقلیم مناسب، وضعیت جغرافیایی مطلوب و نیروی انسانی ماهر، با تجربه و کارآمد، مازندران باید به اکسیر شفابخش اشتغال در کشور تبدیل شود.

وی با بیان اینکه اشتغال مازندران در حوزه کشاورزی باید از ۱۵ درصد به شدت افزایش یابد، اظهارکرد: آبزی پروری، دام و طیور و کشت محصولات گلخانه ای از مزیت های بخش کشاورزی مازندران است که باید از این ظرفیت ها در راستای ایجاد اشتغال استفاده کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مازندران در راستای ایجاد اشتغال پایدار از ظرفیت های بی بدیلی برخوردار است، خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال در راستای امیدآفرینی و امیدبخشی در جامعه، رمز عبور ما از وابستگی است.

مرتضوی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در ارتباط با موضوع اشتغال مبنی بر اینکه “باید مانند دوران دفاع مقدس، قرارگاه اشتغال در کشور ایجاد کرد”، گفت: در راستای تحقق این دیدگاه معظم له باید با تلاش شبانه روزی به تکلیف و وظیفه شرعی خود عمل کنیم.

وی افزود: هر کسی که به بلوغ مدیریتی رسیده باشد باید با تلاش و سخت کوشی زیاد، زمینه اشتغال افراد را در کشور فراهم کند.

ایجاد اشتغال پایدار را یکی از وظایف اصلی مسوولان بعنوان کارگزاران نظام اسلامی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ایجاد اشتغال پایدار را یکی از وظایف اصلی مسوولان بعنوان کارگزاران نظام اسلامی توصیف کرد و گفت: دولت سیزدهم در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرد و دولت را تحویل گرفت که بودجه کشور با کسری مواجه بود و صندوق های بازنشستگی لشکری و کشوری نیز بدهی بالایی داشتند.

مرتضوی با عنوان اینکه از سال ۹۰ به بعد رشد اقتصادی کشور منفی بود و دولت سیزدهم با منفی نیم درصد دولت را تحویل گرفت، افزود: کسری بودجه سال ۱۴۰۰ و همچنین کمبود ارز ترجیحی مشکلاتی را برای دولت ایجاد کرد اما باز هم با تلاش و سخت کوشی از آنها با موفقیت عبور کردیم.

وی ادامه داد: باید از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در راستای ایجاد اشتغالزایی پایدار و اصولی به شکل مطلوب استفاده کرد.

مرتضوی از بیکاری به عنوان بزرگترین آسیب اجتماعی در کشور نام برد و افزود: منویات رهبر معظم انقلاب در ارتباط با ایجاد اشتغال پایدار باید مورد توجه بیش از پیش مسوولان دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

به گفته وی، دولت سیزدهم ایجاد یک میلیون فرصت شغلی جدید را هدف گذاری کرده است و ایجاد اشتغال از طریق پیامک، تلفنی و بازدید میدانی به طور مداوم رصد و پیگیری می شود.

وی ادامه داد: در سال جدید در بخش تبصره ۱۸ منابع مالی خوبی در نظر گرفته شده است و با همکاری استانداران توزیع خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کمبود نیروی کار کارآزموده و با تجربه به عنوان یک معضل جدی یاد کرد و گفت: در شرایطی که کشور به ۳۵۰ هزار نیروی کار ورزیده و مجرب نیاز دارد، مراکز آموزش فنی و حرفه ای باید با تلاش مضاعف این مشکل را به حداقل کاهش دهند.

احیا و راه‌اندازی واحدهای تولیدی

مرتضوی با بیان اینکه واحدهای تولیدی که به بانک ها بدهکار هستند نبابد تعطیل شوند، افزود: احیا و راه اندازی اینگونه واحدها از رویکردهای اصلی است.

وی، گفت: توسعه ناوگان حمل و نقل دریایی در راستای افزایش مراودات تجاری با روسیه و دیگر کشورهای حاشیه دریای خزر، مازندران را به قطب اقتصادی کشور تبدیل خواهد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از شرکت در جلسه اشتغال؛ به اتفاق استاندار و برخی مدیران و مسئولین استان با حضور بر مزار شهید گمنام استانداری، با آرمان های شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی تجدید میثاق و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفری ۲ روزه به مازندران پس از بازدید از شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران در ساری، در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری مازندران حضور یافت.‌

  • منبع خبر : استانداری مازندران