طرح نهضت ملی مسکن با جدیت در حال پیگیری است
طرح نهضت ملی مسکن با جدیت در حال پیگیری است
استاندار گلستان در پیام نوروزی پیگیری برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن را مورد توجه قرار داد.

استاندار گلستان در پیامی نوروز باستانی سال ۱۴۰۲ و تقارن آن با ماه ضیافت الهی، ماه مبارک رمضان را به تمام مردم شریف استان تبریک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان متن کامل پیام نوروزی دکتر علی محمد زنگانه به شرح زیر است ؛ 

یا مقلب القلوب و الابصار  

یا مدبر اللیل و النهار

یا محول الحول و الاحوال

حول حالنا الی احسن الحال

آغاز بهار طبیعت و شروع سال نو را به تمامی مردم متدین و شریف استان گلستان، نگارستان ایران تبریک عرض می کنم و بر این باورم که همزمانی نوروز باستانی با ماه ضیافت الهی، منشا خیرات و برکات فراوان برای ایرانیان، خصوصاً مردم شریف شیعه و سنی گلستان خواهد بود.

استانی که به رغم بی‌مهری‌های گذشته و عدم توجه کافی به زیرساخت های توسعه در آن در سایه فرمایشات مقام معظم رهبری و مجاهدت های شبانه روزی دولت سیزدهم و در راس آن آیت الله دکتر رییسی در سال۱۴۰۱ ، سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین توانست بسیاری بن بست های سالیان دراز را در این استان بشکند و بارقه‌های امید به آینده ای روشن را در دل مردم عزیزمان روشن کند.

رفع موانع جهت آغاز فاز دوم پتروشیمی گلستان، منطقه آزاد اینچه برون، انجام بخش قابل توجهی از پروژه علاج بخشی خلیج گرگان، آغاز طرح طبیعت گردی و گردشگری آشوراده، اجرای پروژه‌های متعدد در حوزه راه، ارتقای شاخص‌های سلامت، توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی ، بهبود شاخص های حوزه آب و برق، تبدیل استان به کارگاه بزرگ از اقدامات عمرانی و در عین حال توجه به موضوعات فرهنگی و افزایش چشمگیر پروژه های محرومیت‌زدایی ، تکمیل تعداد قابل توجهی از پروژه‌های نیمه تمام و از همه مهمتر حرکت بر اساس برنامه و تدوین اسناد ۳۱ گانه بخشی در سال ۱۴۰۱ مورد توجه مدیریت استان بود.

یکی از اقدامات مهم انجام شده در یک سال گذشته در استان گلستان مدیریت برخی تحرکات وحدت شکن ملی و استانی بود که با همراهی مردم، بصیرت نخبگان، اقدامات موثر نهادهای امنیتی و انتظامی، نگاه هوشمندانه علما و امامان جمعه شیعه و سنی و برنامه‌ریزی‌هایی که با توکل بر خدا صورت گرفت و نتیجه ملموس آن را در کنترل این موارد داشتیم.

نگاه دولت گردش روابط با همسایگان و بهبود روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه و حتی کشورهای منطقه است که در استان گلستان این سیاست با توسعه روابط با کشورهایی همچون ترکمنستان، قزاقستان و روسیه پیگیری شده و این توسعه روابط در حوزه کشورهای حوزه شانگهای، آسیای میانه و cis همچنان ادامه دارد و خوشبختانه شاهد اتفاقات خوبی در عرصه های تجاری و اقتصادی هستیم و ثمره آن نیز در سال 1402 بیش از پیش به یاری پروردگار به ظهور و بروز خواهد رسید.

افزایش میزان صادرات، اجرای طرح‌های پیشرفت روستا محور، افزایش قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی بخصوص کلزا و گندم، سنددار کردن ۱۰۰ درصد اراضی منابع طبیعی از جمله اقدامات شاخص ، مهم و تاثیرگذار و در برخی موارد بی‌سابقه دولت در استان گلستان بوده است.

یکی از مسائل مهم امروز جامعه موضوع مسکن بوده که اجرای نهضت ملی مسکن مسیری مهم و اثرگذار در این بخش بوده که این طرح در سطح استان با قدرت، جدیت و سرعت در حال پیگیری و اجرا است و بخش مهمی از زمین مورد نیاز ساخت مسکن در شهر و روستا به یاری پردگار تامین شده و در خصوص ساخت مسکن محرومان اقدامات بسیار ارزشمندی صورت گرفته و در سال 1402 این مهم با اولویت پیگیری خواهد شد.

بی‌تردید خادمان مردم در مجموعه دولت انقلابی و جهادی خود را ملزم به ادامه راه خدمت در سال ۱۴۰۲ می دانند و اتحاد، انسجام، همدلی و همراهی تک تک شهروندان و تمامی دلسوزان گلستان پشتوانه عظیم و دلگرمی سترگ خواهد بود.

اینجانب ضمن تقدیر از علما و روحانیت معزز شیعه و سنی خصوصاً نماینده محترم ولی فقیه در استان و همچنین نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، مجموعه قوه قضاییه در استان، شورای تامین، نهادهای نظامی و امنیتی و انتظامی و تمامی مدیران دستگاه های اجرایی که با درایت و هوشمندی، خدمت صادقانه به مردم را در پیشانی اقدامات خود قرار داده اند ، امیدوارم بتوانیم در سال ۱۴۰۲ شاهد رشد و بالندگی ، پیشرفت و توسعه بیش از پیش گلستان عزیزمان، نگارستان اقوام ایران زمین باشیم.

دست در دست هم دهیم به مهر

گلستان خویش را کنیم آباد