جاده کندوان تا ایمن‌سازی کامل بسته می‌ماند
جاده کندوان تا ایمن‌سازی کامل بسته می‌ماند
رضاعلیخانی، معاون عمرانی استاندار مازندران، گفت: جاده کندوان به دلیل رانش و ریزش سنگ مسدود شد و تا ایمن سازی کامل بسته خواهد ماند. ‎

به گزارش ندای تجن-رضا علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره مسدود شدن جاده کندوان به دلیل رانش و ریزش سنگ از کوه، و بحران پیش بینی نشده پیش آمده، اظهار کرد: اولویت اول حفظ سلامت جان مسافران است و برای در امان ماندن شهروندان و گردشگران، جاده کندوان مسدود شد.

وی با بیان اینکه رانش و ریزش دائمی از کوه در طول مسیر جاده کندوان در دو روز اخیر موجب شد تا تصمیم بر انسداد گرفته شود، افزود: این تصمیم با هماهنگی پلیس راه و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گرفته شده است.

معاون عمرانی استاندار مازندران از آغاز عملیات رها سازی سنگ و نقاط رانشی و ریزشی کوه در مسیر جاده کندوان خبر داد و یادآورشد: بر اساس برنامه اگر مشکلی پیش نیاید کار ایمن سازی این جاده تا بعدازظهر فردا باید پایان پذیرد.

علیخانی با اشاره به اینکه به دلیل بسته بودن جاده کندوان، تردد مسافران غرب مازندران به سمت جاده هراز و جاده سوادکوه کشیده شده است، تصریح کرد: تمام تلاش مجموعه استان بر آن است تا کندوان هرچه زودتر بازگشایی و به زیر بار ترافیکی برود.

وی با بیان اینکه نوروز امسال شاهد بارش برف در جاده ها و بعضا رانش سنگ از کوه بودیم که این موارد تلاش بیشتر راهداران و همه عوامل را بیشتر کرده است، خاطرنشان کرد: قبل از آغاز سال جدید، استان مازندران علاوه بر آمادگی استقبال از مسافران، در آماده باش کامل برای رویارویی با بحران احتمالی قرار گرفته بود و در روزهای اخیر همه عوامل در جاده ها حضور دارند.

  • منبع خبر : استانداری مازندران