اگر نظام مسائل موانع تولید احصا شود، تورم مهار می‌شود
اگر نظام مسائل موانع تولید احصا شود، تورم مهار می‌شود
به گفته نماینده ولی فقیه در مازندران یک نظام مسائلی که موانع رشد تولید است اگر احصا شود منتهی به مهار تورم و رشد تولید می‌شود، از مسئولان می‌خواهم که آن نظام موانع و نظام مسائلی که در سال گذشته برای حرکت تولید در اقتصاد را به دست آوردند را از تریبون‌های رسمی اعلام کنند.

به گزارش ندای تجن -نخستین نمازجمعه شهرستان ساری در سال ۱۴۰۲ به امامت آیت‌الله محمدی لائینی نماینده ولی‌فقیه در مازندران و امام‌جمعه ساری برگزار شد.

پیش از نخستین نمازجمعه سال نو، مراسم بزرگداشت مرحوم حاج شیخ حبیب‌الله طاهری آکردی، استاد حوزه و دانشگاه، چهره ماندگار دانشگاه تهران، رئیس دانشکده فقه و فلسفه پردیس قم با حضور نماینده ولی‌فقیه در مازندران و مردم روزه‌دار ساری در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد.

آیت الله لائینی افزود:در خطبه‌ای، حضرت علی (ع) از پیامبر اکرم (ص) سؤالی پرسیدند درباره اینکه بهترین عمل چیست ایشان فرمودند: الورع عن محارم الله است؛ یعنی مرحله عالی تقوا، امیدواریم دستاورد ما از ماه رمضان تقوا باشد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه ما انسان‌ها برخلاف موجودات دیگر باید از دو حقیقت و بُعد برخوردار باشیم، گفت:از جمله دو بهار؛ بهار طبیعت برای شکوفا کردن جسم و بهار قرآن برای شکوفایی روح، این بهار وجودی تجسم قرآن است.

وی ادامه داد:وجود امام زمان (عج) تجسم بهار قرآن هستند، این بهار در وجود ما شکوفه‌های تقوا را جلوه می‌دهد، از بهار ماه مبارک رمضان باید شکوفه تقوا در وجودمان جوانه بزند‌.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه بسیاری از آداب ماه مبارک رمضان با آداب‌ورسوم سال نو یکی است، افزود:همچون صله‌رحم، توجه به نیازمندان و فقرا، احترام به بزرگ‌ترها و بسیاری از آداب دیگر که اتفاق می‌افتد.

 وی با اشاره به اینکه نه به بهانه سال نو باید گناه و ابتذال را برای خودمان مباح کنیم و نه در ماه رمضان به بهانه مریض بودن روزه‌خواری علنی داشته باشیم چرا که سال نو و ماه رمضان هر دو حرمت دارند، ادامه داد:سخنان مقام معظم رهبری در پیام نوروزی و همچنین در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) دارای نکات بسیار مفید، راهگشا و کاربردی برای مردم و مسئولان در حوزه مسائل سیاسی و اقتصادی بوده؛ یعنی اگر مردم و مسئولان از همین دو فرمایش راهکار پیدا کنند و نقشه راهشان قرار بدهند کافی است.

آیت الله لائینی بیان کرد:در پیام نوروزی شعار سال مطرح شد که کاربردی‌ترین شعار است که آن مهار تورم و رشد تولید است که اگر بخواهد عملی شود باید سال گذشته که رفع مانع‌زدایی‌ها و پشتیبانی‌ها بود باید درست احصا شده باشد.

به گفته وی یک نظام مسائلی که موانع رشد تولید است اگر احصا شود منتهی به مهار تورم و رشد تولید می‌شود، از مسئولان می‌خواهم که آن نظام موانع و نظام مسائلی که در سال گذشته برای حرکت تولید در اقتصاد را به دست آوردند را از تریبون‌های رسمی اعلام کنند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه مقام معظم رهبری در جوار بارگاه امام هشتم (ع) نیز فرمودند که دشمن می‌خواهد مردم را مأیوس کند، گفت: ما باید امیدآفرینی کنیم البته نه امیدآفرینی کاذب، ظرفیت امیدآفرینی صادق در مملکت ما وجود دارد، فرمودند همه امیدآفرینی را جدی بگیرند، باید از یاس افکنی بپرهیزیم.

آیت الله لائینی افزود:چرا ناامید باشیم؟ کسی که انتظار فرج سرلوحه زندگی اوست نباید ناامید باشد، ما انتظار دولت جهادی و عدل‌گستری را داریم که یاس برایش معنا ندارد، ما به دشمنان اعلام می‌کنیم که امیدواریم و حتما آینده جهان از آن مستضعفان خواهند بود و عاقبت ظالمان و مستکبران نابودی است.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: امسال علاوه بر این بیانات، ابتدای ماه مبارک در محفل قرآنی نیز فرمایشات پرمغزی را ارائه فرمودند، از جمله به قاریان که قرائت قرآن باید به‌قصد تأثیرگذاری باشد را تأکید کردند‌ و به عامه قرآن سفارش کردند که هر روز حداقل یک صفحه قرآن بخوانند.

  • منبع خبر : دریافتی