برپایی نمایشگاه تخصصی صنایع دستی در هتل میزبان بابلسر
برپایی نمایشگاه تخصصی صنایع دستی در هتل میزبان بابلسر
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران برزگر از برپایی نمایشگاه تخصصی صنایع دستی با 110 غرفه در هتل میزبان بابلسر با حضور صنعتگران ملی و استانی خبر داد

.
به گزارش ندای تجن_صادق برزگر با اشاره به اینکه بر اساس پیش بینی های صورت گرفته 21 بازارچه صنایع دستی و سوغات در شهرستان های استان مازندران دایر شد، اظهارداشت: با توجه به وعده های داده شده 4 بازارچه و نمایشگاه صنایع دستی و سوغات به صورت ملی در شهرهای نوشهر، بابلسر، نور و آمل راه اندازی شد.
وی با بیان اینکه نمایشگاه های صنایع دستی و سوغات در سه دسته ملی، منطقه ای و شهرستانی در استان برگزار شد، تصریح کرد: نمایشگاه های شهرستانی در نوروزگاه ها با 12 کمیته ستاد اجرایی خدمات سفر با حدود 15 غرفه همراه با برنامه های آیینی برای مسافران و گردشگران در حال اجرا می باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با اعلام اینکه 21 نمایشگاه در 21 نقطه استان با حدود هزار و 124 غرفه در تعطیلات نوروز سال جاری راه اندازی شد که این در حالیست که برنامه ما 855 غرفه بود، گفت: در ورودی روستاها با همکاری دفتر امور روستایی و شوراها غرفه های صنایع دستی و سوغات همان مناطق برپا شده است.
برزگر در خصوص فروش صنایع دستی و سوغات، اظهارداشت: از 27 اسفند سال گذشته تا چهارم فروردین سال جاری یک میلیارد و 500 میلیون تومان محصولات و تولیدات صنایع دستی و سوغات استان مازندران بفروش رفته است.
وی تعداد بازدیدکنندگان از نمایشگاه های صنایع دستی و سوغات و بازارچه های استان تاکنون را هزار و 475 نفر عنوان کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران پر فروش ترین صنایع دستی استان در این نمایشگاه ها و بازارچه ها را حصیربافی، لاک تراشی، خراطی چوب، سفال، سرامیک و البسه محلی اعلام کرد و افزود: در این نمایشگاه ها 15 استان کشور همچون گیلان، یزد، آذربایجان، زنجان، سیستان و بلوچستان و بوشهر حضور دارند.
برزگر از برپایی نمایشگاه تخصصی صنایع دستی با 110 غرفه در هتل میزبان بابلسر با حضور صنعتگران ملی و استانی نهم فروردین سال جاری خبر داد.
وی با اشاره به تاکیدات استاندار مازندران در خصوص برگزاری نمایشگاه های بهاره، گل و گیاه، سوغات و صنایع دستی همزمان و بصورت تفکیکی برگزار و استمرار داشته باشد، گفت: با توجه به تقارن ماه رمضان با نوروز 1402 ساعت نمایشگاه از 9 صبح تا 23 برای بازدید دایر می باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با اشاره به ثبت ملی دو شهر و روستا در سال گذشته، 14 کارگاه صنایع دستی در شهرها و روستای ثبت ملی برای بازدید هنرمندان برپا شده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی