رودخانه‌ها ظرفیت مهم برای توسعه گردشگری مازندران/ اجرای طرح گردشگری حاشیه رودخانه تجن با حضور وزیر پیگیری می‌شود
رودخانه‌ها ظرفیت مهم برای توسعه گردشگری مازندران/ اجرای طرح گردشگری حاشیه رودخانه تجن با حضور وزیر پیگیری می‌شود
در دیدار نوروزی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران درباره اهمیت رودخانه ها در حوزه گردشگری صحبت شد و قرار شد با همکاری زارعی موضوع پروژه تجن ساری با حضور وزیر پیگیری شود.

به گزارش ندای تجن-مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت: باتوجه‌به اینکه 40 درصد از شهرهای مازندران رودخانه‌ای است که این یک پتانسیل بسیار خوبی است می‌توان برای توسعه گردشگری برنامه‌ریزی کرد.

صادق برزگر در دیدار نوروزی با زارعی نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس شورای اسلامی در خصوص پروژه رودخانه تجن که یک پروژه ملی و حائز اهمیت است که باید برنامه‌ریزی مناسب و جدی صورت گیرد، اظهار کرد: این پروژه می‌تواند پایلوت خوبی برای استان باشد که با اجرای آن می‌تواند الگویی برای استان‌های دیگر باشد.

 وی ادامه داد: باتوجه‌به اینکه 40 درصد از شهرهای استان مازندران رودخانه‌ای است که این یک پتانسیل بسیار خوبی است می‌توان برای توسعه گردشگری برنامه‌ریزی کرد.

.برزگر با اعلام اینکه برای پروژه تجن یک میلیارد تومان اختصاص یافت که باید تخصیص آن در دستور کار قرار گیرد، گفت: این میزان اعتبار برای ادامه اجرای این پروژه بسیار مهم وحیانی است.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران به حضور و تلاش تمام دستگاه‌های ذی‌ربط برای پروژه رودخانه تجن تأکید کرد.

 وی با اشاره به اینکه می‌توان در حوزه گردشگری خیلی اقدامات خوبی انجام داد؛ ولی یک‌سری مشکلات وجود دارد که باید مرتفع گردد، در خصوص بازده زمانی موافقت اصولی برای سرمایه‌گذاری در استان، گفت: نیاز است تا سرمایه‌گذاران  در استان موافقت اصولی برای سرمایه‌گذاران را طی حداکثر 3 هفته بتوانند دریافت کنند چرا که میانگین آن 3 ماه بوده است.

برزگر ادامه داد: باتوجه‌به اینکه دریافت موافقت اصولی از میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اما اجرای کار تا دو سال به دلیل مشکلات پیش روی سرمایه‌گذاران طول می‌کشد و همین موجب بی‌انگیزگی آنها به‌غیراز افزایش تورم و گرانی می‌شود که این چنین موارد به حوزه گردشگری آسیب می‌زند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران خاطرنشان کرد: باید آموزش‌های لازم به روستاییان برای اجرای گردشگری مزارع برای جذب گردشگر، درآمدزائی و اقتصاد روستا داده شود.

اجرای طرح گردشگری حاشیه رودخانه تجن با حضور وزیر پیگیری می‌شود

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس نیز با اشاره به اینکه باید برای توسعه گردشگری در استان برنامه‌ریزی شود، اظهار داشت: متأسفانه در استان‌های شمالی به دلیل ویلاسازی، فروش اراضی و سوءاستفاده‌های مختلف نگاه مثبتی وجود ندارد.

منصور علی زارعی در خصوص تغییر کاربری اراضی کشاورزی برای سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری، تصریح کرد: باید از تغییر کاربری غیرضروری جلوگیری شود و برای ایجاد گردشگری در حوزه‌های مختلف مازندران برنامه‌ریزی‌های مناسب صورت و طرح ارائه گردد.

 عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در خصوص توسعه گردشگری در سواحل، گفت: باید برای ایجاد توسعه گردشگری در اسکله‌ها پس‌کرانه در نظر گرفته شود.

 وی در خصوص احداث گلخانه، تصریح کرد: یکی از مصوبات در کمیسیون کشاورزی مجلس احداث گلخانه است که نیازی به تغییر کاربری ندارد.

 زارعی در خصوص رونق اقتصاد، اشتغال و درآمدزائی در استان، گفت: با توسعه گردشگری باتوجه‌به ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و جاذبه‌های طبیعی و گردشگری می‌توان در رونق اقتصاد و اشتغال در استان اقداماتی صورت داد.

  • منبع خبر : دریافتی از روابط عمومی