تصویب 10هزار میلیارد تومان برای رفع تنش آبی گلستان/تمام دستگاه‌ها موظف به پیگیری پروژه گردشگری آشوراده هستند
تصویب 10هزار میلیارد تومان برای رفع تنش آبی گلستان/تمام دستگاه‌ها موظف به پیگیری پروژه گردشگری آشوراده هستند
استاندار گلستان گفت: 10 هزار میلیارد تومان برای رفع تنش آبی گلستان در هیات دولت مصوب شده است.

به گزارش ندای تجن به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، علی محمد زنگانه ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان گلستان اظهار کرد: با وجود تلاش‌های انجام شده در استان هنوز راه نرفته زیادی داریم و عقب ماندگی استان، تاریخی و قابل توجه است و جبران آن نیازمند کار‌جهادی و همت است.

وی ادامه داد: پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به گلستان باید با جدیت انجام شود و تمام مصوبات سفر دور اول باید کامل اجرایی شود.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: امورات سرمایه‌گذاری در استان در سال 1402 باید تسهیل شده و مدیران در این بخش با جدیت و ظرافت عمل کنند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در سال گذشته اتفاقات خوبی در حوزه سرمایه‌گذاری صورت گرفته و مجموع سرمایه‌گذاری‌های شکل گرفته عدد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان را رد کرده اما چشم انداز ۲۲۵ هزار میلیارد تومان است که هنوز با هدف فاصله داریم.

استاندار گلستان تصریح کرد: در سال 1402 باید هر بانک یا چند بانک باهم یک یا چند پروژه تحول آفرین استان را بر عهده گرفته و تکمیل این پروژه‌ها نقش آفرین باشند.

زنگانه افزود: فعال سازی واحدهای راکد غیرفعال و تعطیل و نیمه تعطیل در سال 1402 باید جزء اولویت معاونت اقتصادی، صمت، جهاد کشاورزی و دستگاه‌های دیگر باشد.

استاندار گلستان با اشاره به احیاء بیش از ۷۰ واحد تعطیل و راکد در سال 1401 تاکید کرد: این روند باید با سرعت بیشتر انجام شود و تقویت تعاونی‌ها نیز در دستور باشد.

زنگانه با اشاره بر اهمیت امر صادرات، گفت: صادرات استان گلستان در سال گذشته 25 درصد از نظر ریالی افزایش داشته اما باید این عدد به 500 میلیون دلار خواهد رسید.

وی افزود: یکی از اقدامات بسیار خوب دولت سیزدهم در سال گذشته به نتیجه رسیدن پروژه منطقه آزاد اینچه‌برون بود که این پروژه یک مصوبه بر روی کاغذ بود و در این دولت تلاش کردیم و طی روزهای آینده مدیرعامل و اعضای هیات مدیره منطقه آزاد اینچه‌برون معرفی خواهد شد.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: امسال پروژه پتروشیمی نیز به نتیجه خواهد رسید و فاز عملیاتی پروژه نیز با حضور رئیس جمهور کلید خواهد خورد.

زنگانه افزود: امسال سال تکمیل پروژه طبیعت‌گردی و گردشگری آشوراده خواهد بود و تمام دستگاه‌های مجری موظف به پیگیری این پروژه هستند.

استاندر گلستان افزود: لایروبی خلیج گرگان، اجرای پروژه گردشگری و طبیعت‌گردی در آشوراده دستور رئیس جمهور است و دارای تمام مجوزهای قانونی است و هیچ فرد یا دستگاهی اجازه دخالت در امور و سنگ‌اندازی ندارد.

وی اضافه کرد: یکی از مسائل جدی امسال، موضوع تنش آبی و تامین آب شرب پایدار برای استان است که عملیات شیرین‌سازی آب از خزر و انتقال به شهرهای استان باید با جدیت پیگیری و اجرایی شود.

زنگانه گفت: در‌جلسه اخیر هیات دولت یک هزار میلیارد تومان برای رفع تنش آبی استان گلستان در نظر گرفته شده و این نشان می‌‌دهد استان گلستان اولویت وزارت نیرو است.