استان مازندران باید نقش محوری در رشد تولید داشته باشد
استان مازندران باید نقش محوری در رشد تولید داشته باشد
منصورعلی زارعی نماینده مردم‌ ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: استان مازندران باید نقش محوری در رشد تولید داشته باشد.

به گزارش ندای تجن- به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباط مردمی، زارعی که روز جمعه ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ بعنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه ‌ساری در جمع نمازگزاران مرکز مازندران به ایراد سخن می پرداخت، با اشاره به سیاست های خارجی دولت سیزدهم گفت: متأسفانه سیاست های خارجی دولت یازدهم و دوازدهم که با دلبستگی نابخردانه به آمریکا و غرب نه تنها دستاوردی برای کشور نداشت بلکه صدمات سنگینی را به اقتصاد ما وارد کرد، امروز با سیاست های مناسب و راهگشای دولت سیزدهم وضعیت در حال بهبودی است.

وی افزود: مذاکرات با عزتی این روزها در جریان است که قطعاً گشایش های اقتصادی در پی خواهد داشت که از جمله آن می توان به تعاملات و مبادلات اقتصادی رونق آفرین با کشورهای غرب آسیا اشاره کرد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس با بیان اینکه انقلاب اسلامی در چهل و چهار سال اخیر از گردنه های مهم و حساسی عبور کرده است، گفت: آخرین توطئه دشمنان نظام همین اتفاقات نیمه دوم سال ۱۴۰۲ بود که با اغتشاشات و آشوبگری به دنبال رسیدن به امیال و اهداف شان بودند و توأمان بزرگترین جنگ رسانه ای دنیا را نیز علیه انقلاب به راه انداختند که البته مانند همیشه پیروز آن، ملت بزرگ و بصیر ایران بوده است.

وی با تأکید بر اینکه عداوت ها و دشمنی ها با جمهوری اسلامی وجود داشته و ادامه خواهد یافت، اضافه کرد: امروز جدیدترین نقشه دشمن برهنگی و عریان بودن زنان غیور ایرانی می باشد. حجاب موضوعی است که دشمن از آن بعنوان ابراز استفاده می کند.

زارعی تصریح کرد: در موضوع بی حجابی، نقش فعالان فرهنگی و ضابطان مدنی، اجتماعی و قضایی برجسته است که البته همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند این موضوع حل خواهد شد و جمهوری اسلامی از این آزمون هم موفق خارج می‌شود.

زارعی در بخش دوم از سخنان خود به نامگذاری سال جدید توسط رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: باید بدانیم که جایگاه استان مازندران در مهار تورم و افزایش تولید کجاست.

وی افزود: بزرگترین مزیت استان مازندران بخش کشاورزی است چرا که سالانه پنج میلیون تن محصول اعم از برنج، مرکبات و طیور و گوشت سفید توسط کشاورزان رنجبر مازندرانی تولید می شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه هزینه های تولید باید کاهش پیدا کند، گفت: اگر پشتیبانی های لازم از سوی دولت محترم از کشاورزان مازندرانی صورت بگیرد، این قول را به مقام معظم رهبری می دهیم که ضریب بهره وری در استان افزایش یافته و این همان رشد تولید است که نقش اساسی در مهار تورم خواهد داشت.

وی تمرکز برنامه ریزی ها در موضوع اقتصاد دریاپایه را راه دیگر نجات اقتصادی کشور و استان مازندران دانست و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در روزهای اخیر بر استفاده از ظرفیت اقتصاد دریاپایه و همچنین کریدور شمال جنوب برای بهبود وضعیت اقتصادی و پیگیری جدی آن تا حصول نتیجه تأکید نمودند و این نکته ای است که من در سه سالی که از وظیفه نمایندگی ام می گذرد به کرات به دولتمردان متذکر شده ام.

زارعی همچنین به درخواست اخیر خود از رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی برای حضور وزاری کشور، نیرو و جهاد کشاورزی در مازندران جهت بررسی وضعیت کم آبی که گریبانگیر استان شده است، اشاره و خاطرنشان کرد: قطعاً تا حصول نتیجه لازم این موضوع حیاتی را پیگیری خواهم نمود. وی‌ در پایان نمازگزاران ساروی را به شرکت گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان دعوت کرد و گفت: تحولات اخیر در سرزمین های اشغالی، موشک باران روز گذشته این مناطق و انفعال این رژیم غاصب در مواجهه با این اتفاقات همه و همه گویای این است که این غده سرطانی از همیشه به نابودی نزدیک شده است.

  • منبع خبر : دریافتی