ارسال نام منتخبان استانی به رویداد ملی جایزه جوانی جمعیت
ارسال نام منتخبان استانی به رویداد ملی جایزه جوانی جمعیت
سمیه قاسمی طوسی در جلسه ستاد استانی جایزه ملی جوانی جمعیت با اشاره به این‌که شعار محوری هفته جوانی جمعیت، «سهم من از جوانی ایران؟» تعیین شد، خبر از معرفی 21 برگزیده استانی _در مجموع بخش‌های هفتگانه_ برای شرکت در ارزیابی جایزه ملی جوانی جمعیت به دبیرخانه کشوری خبر داد. ‎

به گزارش ندای تجن – سمیه قاسمی طوسی در این جلسه گفت: برابر ماده 19 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، جایزه ملی جوانی جمعیت به‌عنوان نخستین رویداد ملی در ابعاد علمی، فرهنگی و اجتماعی در حوزه جمعیت کشور شناخته می‌شود و بر اساس ماده قانون مورد اشاره، اهدای جایزه به محورهای خانواده، فعالان رسانه، سازمان‌های مردم‌نهاد، دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌ها و موسسات خصوصی، مدیران و نخبگان صورت می‌پذیرد که در دو شاخص «رشد ازدواج و فرزند‌آوری در بین کارکنان این سازمان‌ها و نهادها طی سال 1400 تا 1401» و « عملکرد رسانه، سازمان‌های مردم نهاد، دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌ها و موسسات خصوصی، مدیران و نخبگان در اجرای قانون جوانی جمعیت» مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌گیرند و در نهایت منتخبان شناسایی و معرفی می‌شوند.

وی گفت: هدف از این طرح، پایش و ارزیابی عملکرد مراجع مرتبط با قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، و انتخاب برترین‌ها است که برای اولین بار در کشور برگزار خواهد شد.

قاسمی طوسی ادامه داد: در جلسه ستاد استانی رویداد جایزه جوانی جمعیت، مسئولیت دبیری به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) سپرده شد و همچنین کمیته داوری با مسئولیت اداره‌کل امور بانوان و کمیته اطلاع‎ رسانی با مسئولیت صدا و سیما تعیین گردید.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری مازندران همچنین گفت: رویداد استانی جایزه جوانی جمعیت از تاریخ 23 تا 28 اردیبهشت قبل از رویداد جایزه ملی جمعیت برگزار خواهد شد.

وی به سی‌ام اردیبهشت سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت توسط مقام معظم رهبری که در تقویم، روز ملی جمعیت نام‌گذاری شد، اشاره و خاطرنشان کرد: هفته منتهی به این روز به‌عنوان هفته ملی جمعیت نام گرفته که از 24 اردیبهشت شروع می‌شود و قرار است جشنواره جایزه ملی جوانی جمعیت در روز سی اردیبهشت برگزار گردد.

قاسمی طوسی گفت: عناوین روزهای هفته منتهی به روز ملی جمعیت و محور‌های محتوایی پیشنهادی برای کلیه نهادها ارسال شد.

وی در تبیین روز شمار هفته ملی جوانی جمعیت گفت:

«24 اردیبهشت؛ رسانه و جوانی جمعیت»،

«25 اردیبهشت؛ مدیران و جوانی جمعیت»،

«26 اردیبهشت؛ خانواده موفق و جوانی جمعیت»،

«27 اردیبهشت؛ دستگاه‌های دولتی و جوانی جمعیت»،

«28 اردیبهشت؛ شرکت‌های خصوصی و جوانی جمعیت»،

« 29 اردیبهشت؛ نخبگان و جوانی جمعیت» 

و «30 اردیبهشت؛ گروه‌های مردم نهاد و جوانی جمعیت» نامگذاری شد.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده از« تقویت هویت مادری»، «تحکیم خانواده و تقویت نشاط درون خانواده»، «تک‌فرزندی و عوارض آن»، «مقابله با مساله سقط جنین»، «ناباروری، دلایل و راهکارها»، «ترویج ازدواج به وقت نیاز» و « جوانی جمعیت، دستاوردها و پیامدها» به‌عنوان محورهای محتوایی پیشنهادی نام برد.

  • منبع خبر : استانداری مازندران