اختتامیه جشنواره نوجوان مازنی در ۶ اردیبهشت برگزار می‌شود
اختتامیه جشنواره نوجوان مازنی در ۶ اردیبهشت برگزار می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره نوجوان مازنی خبر داد.

به گزارش ندای تجن_حسین جوادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران درگفتگو با خبرنگار ما با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره نوجوان مازنی ، گفت: این جشنواره از اواخر دی ماه شروع به کار کرد و تا پایان اسفندماه در حال دریافت اثار بود، داوری‌ها در دو مرحله به صورت مجازی و حضوری انجام شد که مرحله حضوری به میزبانی پنج شهرستان انجام گرفت.
وی ادامه داد: اختتامیه این جشنواره در ۶ اردیبهشت با حضور مدیران ارشد کشوری و استانی در محموداباد برگزار خواهد شد.
حسین جوادی در خصوص این جشنواره عنوان کرد: این جشنواره در قالب شعر، نقالی، سرود، مجری‌گری، بازیگری و دکلمه و در سطح نوجوانان استان برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه با وجود محدودیت زمانی استقبال خوبی از این جشنواره شد، خاطرنشان کرد: بیش از ۲ هزار دانش آموز در این جشنواره شرکت کردند، که در بخش شعر و دکلمه ۵۴۱ اثر، در نقالی، قصه گویی و خاطره گویی ۲۳۰ اثر، در مجریگری ۱۰۹ اثر و در سرود گروهی ۵۷ اثر و در بخش آزاد 163 اثر ارسال شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران با بیان اينکه داوران نیز با توجه به‌ حضور نوجوانان سعی شده از اساتید متبحر و مجرب به کار گرفته شود، عنوان کرد: برای اولین بار داوری مردمی نیز در جشنواره قرار داده شده تا انگیزه ای برای ترویج و انتشار فرهنگ و زبان مازندرانی باشد؛ اختتامیه نیز هفته اول اردیبهشت خواهد بود.


جوادی ادامه داد: این چنین برنامه‌هایی نشان داد که می‌توان علاقه و کنجکاوی در این نسل ایجاد کرد و باهنر نسل نوجوان راهم به سمت فرهنگ و زبان مازندرانی که ریشه و هویت ماست، سوق داد.
وی از اهداف این برنامه خاطرنشان کرد: قرار گرفتن فرهنگ و زبان مازندرانی در سبک زندگی مردم که این روزها به دست فراموشی سپرده شده است، اصلی‌ترین اولویت این برنامه بوده است.

  • منبع خبر : دریافتی از دوستان