فعالیت 5 هزار خانه قرآن در کشور/استقامت در مسیر ایمان یکی از بزرگ‌ترین درس‌های امام خمینی (ره) به همه ما است
فعالیت 5 هزار خانه قرآن در کشور/استقامت در مسیر ایمان یکی از بزرگ‌ترین درس‌های امام خمینی (ره) به همه ما است
در پنجمین همایش تکریم از چهره های قرآنی و آیین تجلیل از فعالان و خادمان قرآن کریم شهرستان قائمشهر درباره فعالیت 5هزار خانه قرآن در کشور صحبت شد.

به گزارش ندای تجن-محمد انجم شعاع در پنجمین همایش تکریم از چهره های قرآنی و آیین تجلیل از فعالان و خادمان قرآن کریم شهرستان قائمشهر عصر امروز در سالن اجتماعات شهرداری قائم‌شهر اظهار کرد: بیش از ۳ هزار ساختار حقوقی و ۵ هزار و ۲۰۰ خانه قرآن شهری، روستایی و عشایری در کشور وجود دارد و در هر خانه دو معلم و در هر موسسه ۱۰ معلم مشغول فعالیت هستند.
وی بیان کرد: مازندران همیشه بعد از تهران بالاترین جمعیت ساختار مردمی را در محافل قرآنی داشته که بخشی از آن ناشی از عشق ذاتی و درونی مردم استان است و بخشی هم ناشی از تلاش سالیان دراز موسسه های قرآنی است که ثمره آن را امروز مشاهده می کنیم.


انجم با اعلام اینکه شعاع جای خالی برگزاری همایش امروز مازندران در کشور احساس می شد، اضافه کرد: در فرمایشات مقام معظم رهبری بر رونق جلسات خانگی قرآن و اینکه موسسات بخشی از فعالیت‌های خود را به جلسات خانگی اختصاص دهند، تاکید شده است.
مدیرعامل اتحادیه قرآنی کشور با بیان اینکه تعداد کثیری از معلمین و مروجین قرآنی در سطح کشور  برای توسعه و گسترش فرهنگ قرآنی و اُنس با قرآن فعالیت می کنند، تصریح کرد: وظیفه مسئولین، شناسایی، حمایت و تجلیل از این خادمان قرآنی است تا کسانی که در این عرصه به هر میزان دانش مدیریتی و آموزشی دارند ترغیب به توسعه فرهنگ قرآنی شوند.

قرآن، کتابِ نور و زندگی است

در ادامه عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شهرداری قائمشهر به موازات خدمات عمرانی و شهری به حوزه فرهنگ هم توجه ویژه‌ای دارد، گفت: انجام چنین همایشی موجب ارتقای معنویت و فرهنگ شهر می شود.
آیت الله علی معلمی قرآن را کتابِ حیات‌بخش و کتابِ نور و زندگی خواند و افزود: کلمه قرآن به معنی کتاب خواندنی است که نقشه راه زندگی انسان و کتاب هدایت است و در آن تردید و شک و شبهه برای متقین وجود ندارد.
امام جمعه قائمشهر تصریح کرد: شانیت قران، هدایت همه انسان هاست اما نتیجه و ثمره آن در وجود اهل تقوا و متقین ریشه می دواند.


آیت الله معلمی با اشاره به نزدیکی سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) بیان کرد: استقامت در مسیر ایمان یکی از بزرگ ترین درس های ایشان به همه ما است که با تحمل ۱۴ سال رنج زندان، تبعید و انزوا زمینه‌ساز انقلاب و عزتمندی ماندگار ایران اسلامی شدند.
وی تشریح کرد: شناخت وظیفه و عمل به آن یکی دیگر از درسهای بزرگ امام راحل به همه است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سیاست های مقتدرانه دولت سیزدهم اظهار کرد: مواضع دولتمردان گذشته که تکیه به غرب و کوتاه آمدن بود با ماهیت انقلاب سازگاری نداشت و دیدیم که توفیقاتی نیز حاصل نشد اما در این دو سال در دولت سیزدهم چرخش بزرگی رخ داد و همه عظمت و قدرت منطقه ایران را به عینه مشاهده کردند و حتی کشورهایی مثل عربستان و مصر با ارسال پیام هایی خواهان رابطه با ایران اسلامی شدند.

روح الله سلگی معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران نیز با اشاره به میلاد امام رضا (ع) اظهار کرد: نقش آن حضرت در تکامل ملیت ایران و تمدن سازی ما ایرانیها بی‌بدیل است. و وجود مبارک آن امام همام، همواره عاملی برای اتحاد دسته های متعدد و جریان های متفرق  بوده است.

وی افزود: نظریه تکامل ولی فقیه نیز متاثر از حضور ارزشمند امام رضا (ع) در ایران بوده است.‌ پنجاه سال پس از ولایتعهدی آن حضرت، در طبرستان حکومت علویان شکل گرفت و بعد آرام آرام جریان‌های سربداران و غیره روی کار آمدند تا آنکه علامه حلی در قرن ۷  و در دوران مغولان، نظریه ولایت فقیه را مطرح نمود و پس از تکامل در دوره های مختلف، این نظریه امروز در کشور ما در حال اجرا شدن است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران، توجه به فرهنگ قرآنی را باطل السحر همه خدعه ها و فتنه های دشمنان برشمرد و گفت: دشمنان و معاندان در داخل و خارج،  با دین ستیزی و جنگ رسانه ای، تلاش می کنند، مردم و جامعه را از معنویت تهی سازند و توجه به قرآن و انس و الفت با آن، باطل السحر همه آن نقشه ها و تفکرات پلید و شیطانی است.

شهرداری قائم شهر پیشتاز برگزاری جشنواره‌های فرهنگی

همچنین معاون اداری مالی شهرداری قائمشهر در این همایش به بیان مهم ترین اقدامات شهرداری قائمشهر در حوزه فرهنگی پرداخت و اظهار امیدواری کرد: شاهد تکرار چنین برنامه‌هایی که موجب رشد و توسعه فرهنگ در شهرستان قائمشهر می شود، باشیم‌.
حمیدرضا خنکدار فرزند سردار شهید خنکدار افزود: جشنواره ها و برنامه های مهم فرهنگی در سال گذشته با همت شهرداری قائمشهر برگزار شد که ازجمله آنها می توان به برگزاری بیست و دومین و بیست و سومین جشنواره نسیم حیات، برگزاری شانزدهمین و هفدهمین جشنواره تلاوت های مجلسی کشور، برگزاری جشنواره اردیبهشت مقاومت، نخستین یادواره شهدای منتسب به شهرداری قائمشهر، ویژه برنامه های عید غدیر و نخستین جشنواره فرهنگ قرآنی رضوان اشاره کرد.


گفتنی است: پنجمین همایش تکریم از چهره های قرآنی قائمشهر با حضور آیت الله معلمی امام جمعه قائمشهر و عضو مجلس خبرگان، شجاع انجم مدیرعامل اتحادیه قرآنی کشور، سلگی معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران، رجبی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، مولایی فرماندار، زارعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرهنگ قزلباش فرمانده سپاه شهرستان قائمشهر، خنکدار فرزند سردار شهید خنکدار و معاونت مالی شهرداری، تولیت حوزه های علمیه شهرستان قائمشهر و جمعی از مسئولان شهری و شهرستانی، چهره ها، فعالان و خادمان قرآنی شهرستان در قائم شهر برگزار شد.
انتهای پیام/

  • منبع خبر : دریافتی