سیل در راه است/لزوم رعایت ایمنی در محورهای کوهستانی/دستگاه‌های خدمات‌رسان آماده باشند
سیل در راه است/لزوم رعایت ایمنی در محورهای کوهستانی/دستگاه‌های خدمات‌رسان آماده باشند
هواشناسی مازندران با اشاره به تقویت جریانات خنک و مرطوب شمالی و عبور امواج در تراز میانی جو، نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن سیلاب و خطر ریزش سنگ بویژه در مناطق غرب این استان هشدار داد.

به گزارش ندای تجن به نقل از خبرنگار ایرنا، هواشناسی روز سه شنبه با صدور هشدار سطح زرد، زمان فعالیت این سامانه جوی را از اواخر وقت امروز تا بعدازظهر روز پنجشنبه اعلام کرد و هشدار داد که این سامانه ناپایدار جوی با بارش باران گاهی بصورت رگباری، کاهش دما، وزش باد و احتمال وقوع رعد و برق همراه است.

هواشناسی، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی بویژه در شهرهای غرب مازندران، کاهش دید و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی را از پیامدهای منفی این سامانه جوی اعلام کرد.

این اخطاریه همچنین بر لزوم رعایت جوانب احتیاط شهروندان در هنگام تردد جاده‌ای، توقف نکردن در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل و سایر اقدامات پیشگیرانه تاکید کرد و از کوهنوردان نیز خواست با توجه به شرایط ناپایدار جوی، از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

شرایط جوی امروز مازندران را بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، نیمه ابری همراه با وزش باد گاهی به نسبت شدید، کاهش شدت گرما و از اواخر روز با رگبار پراکنده باران و احتمال رعد و برق است.

هواشناسی مازندران: سیل در راه است

آسمان مازندران در روز چهارشنبه نیمه ابری تا ابری، در ارتفاعات مه آلود همراه با کاهش دما، رگبار باران و وزش باد و در روز پنجشنبه نیز نیمه ابری تا ابری، در ارتفاعات مه آلود با رگبار پراکنده باران و وزش باد و از اواخر روز با کاهش ناپایداری همراه خواهد بود.

شرایط جوی مازندران از روز جمعه تا روز یکشنبه آینده نیز صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و در مناطق غربی گاهی با افزایش ابر پیش بینی شده است.

داده‌های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی نشان می دهد که ساری با ثبت دمای ۳۷.۸ و کلاردشت با ۳۱.۲ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرم ترین و خنک ترین مناطق مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران نیز امروز در گرم ترین ساعت به ۳۲ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته حدود ۶ درجه کاهش نشان می دهد.

وضعیت دریای خزر در روز جاری نیز مواج پیش بینی شده است.