ندای هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی محدود به زمان و مکان نیست /برگزاری برنامه اجتماع بزرگ حسینی در ساری/در انتخابات آتی مر قانون عمل می‌کنیم
ندای هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی محدود به زمان و مکان نیست /برگزاری برنامه اجتماع بزرگ حسینی در ساری/در انتخابات آتی مر قانون عمل می‌کنیم
در جلسه امروز درباره انجام درست مئسولیت در هر سمتی که هستیم، برگزاری مراسمات ماه محرم و برگزاری انتخابات بر مبنای قانون صحبت شد.

به گزارش ندای تجن- آیت الله لائینی در جلسه امروز شورای اداری ساری با بیان تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان، گفت:ما با افتخار این مسیر درست را حفظ می کنیم و به نسل آینده منتقل و فرهنگ سازی و نهادینه سازی می‌کنیم.

نماینده رهبری در استان مازندران با تشکر از همه مسئولان حاضر که در جهت گره گشایی کار کردند، در ادامه افزود:ندای هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی مربوط به چند نفر نبود بلکه حضرت تمام بشریت را به کمک می طلبید، تا روز قیامت نیز براساس همان دعوت که به زمان و مکان خاص نیست یاری طلبیدن ابا عبدالله الحسین (ع) این چنین است.

وی با بیان اینکه امروز مخاطبان امام حسین (ع) این چنین است که امروز هم یاری کنیم، ادامه داد:امروز در کشور ما مردمی که معتقد به این بیت و خاندان هستند نیاز به جان فشانی در حوزه امنیت دارند.

نماینده رهبری در استان با اشاره به اینکه شهدای امنیت، شهدای ترورهای کشور و اغتشاشات و همه این ها لبیک به ندای ابا عبدالله الحسین است، ادامه داد:همه کسانی که امروز در حوزه خدمت به مردم مسئولیت و سمت دارند چه در حوزه اجرایی و قضایی سمت دارند خادم و نوکر مردم هستند و اگر درست کار کنند.

آیت الله لائینی با بیان اینکه از سال 84 تا سال گذشته پل اروست تنها زیرسازی انجام دادند و به مدت 28سال همینطور باقی ماند، افزود:امروز با تلاش فرماندار و سایر مسئولان این پل در حال تکمیل است.

وی بر انجام درست کارها همراه با سلامت اخلاق و چشم پاک تاکید کرد و گفت:انتظار داریم که در هر سمتی هستید کوتاهی نکنید.حوزه دیگر حفظ ارزش ها است حوزه فرهنگ و اعتقادات که امروز جنگ نرم دشمن در این حوزه ها است.

نماینده رهبری در استان با بیان اینکه تعهد اخلاقی و پایبندی به ارزش های دینی با حفظ شئون و احترام به عزاداری باید برگزار شود، گفت:ممکن است دستانی در کار باشد تا فضای عزاداری و محافل را به نوعی با برخی هنجارشکنی ها با سر و وضع نامناسب بخواهند حضور و ظهور کنند.

وی مجالس امام حسین (ع) را متعلق به همه مردم عنوان کرد که سفره امام حسین (ع) برای همه باز است اما با حفظ حدود و شهود، برای ما حسینیه قداست دارد، مجالس عزاداری امام حسین (ع) و صنوف عزاداری مانند صنوف نماز جماعت حرمت دارد و احترام باید حفظ شود، متولیان هیات ها، بقاع و دسته جات باید مراقبت کنند تا شئون حفظ شود.

آیت الله لائینی در ادامه خواستار بیان ارائه گزارش عملکرد 2ساله دولت سیزهم شد و افزود:شاید بزودی شاهد حضور رئیس جمهور در استان باشیم.به نیمه سال نزدیک می شویم در سال جاری که سال رشد است ما در زمینه تحقق شعار سال چه کردیم و در طول این مدت چه مصوباتی را انجام دادیم.اگر جایی عقب هستیم بتوانیم تا 6ماه آینده جبران کنیم.

وی با اشاره به تکمیل شدن میدان بار ساری که عملکرد خوبی بود، ادامه داد:در حوزه عمران و آبادی شهر ساری گره هایی داریم مناطقی از ساری در طرح توسعه و کشیدن خیابان است و به مدت 10الی 20سال است که مردم منطقه نه می‌توانند ساخت و ساز کنند و نه خانه بسازند، گاهی برق منازل در لحظه قطع می شود که سبب خرابی لوازم برقی می‌شود و به مردم آسیب می زند.

در ادامه خواستار رفع این مشکلات با همکاری مسئولان شد.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ساری، محمدعلی نوبخت در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۱۲۰۰ شهید گلگون کفن شهرستان ساری و تسلیت ایام ماه محرم گفت: در ایام محرم باید کوشید تا سرمای عقلانیت را با گرمای عواطف، احساسات و هیجانات به عنصر معنویت بدل نمود و آن را اکسیری برای ساخت انسان عاشق و عاقلی قرار داد که در جهت اعتلای نظام اسلامی و بشریت گام برمی دارد.

مقام عالی دولت در مرکز مازندران با بیان اینکه آنچه که از عاشورا آموخته ایم این بود که امام حسین(ع) تن به ستم شخصی که همان زیر بار ستم و ظلم رفتن، ستم سیاسی که همان استبداد و استعمار، ستم اقتصادی که همان استثمار و ستم فرهنگی که همان استحمار بود، نرفتند افزود: امام حسین(ع) مظهر ایستادگی و شهیدِ فرهنگ پیشروی انسانیت است که مفاهیم عقلانیت، بصیرت و معنویت را به گفتمانِ تاریخی خویش در تاریخ بشریت گره زده است.

فرماندار مرکز مازندران در ادامه با اشاره حمایت های همه جانبه نماینده ولی فقیه در استان و استاندار مازندران در جهت تعالی و پیشرفت شهر ساری و تاکیدات موکد ایشان من باب تلاش در جهت تبیین کلیدواژه کرامت شهر که ساری را تبدیل به یک شهر دینی، فرهنگی و آیینی کرده است افزود: برنامه های بسیار خوبی در دهه کرامت، دهه امامت و ولایت که همان برپایی ۱۱۰ موکب غدیریه با اجتماع چندین هزار نفری در سطح شهر ساری با همکاری سپاه ناحیه شهرستان ساری، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان و شهرداری ساری برگزار شد و بنا داریم در ایام محرم نیز برنامه اجتماع بزرگ حسینی را در شهر ساری برگزار کنیم.

محمد علی نوبخت در ادامه با اشاره به اینکه پیوندِ گفتمان عمران و کرامت شهر، زمینه ساز آرمان شهر اسلامی است که مسیر حرکت ما را به سمت تحقق الگوی جامع پیشرفت و آبادانی هموار می کند افزود: در الگوی توسعه اسلامی می توان به آیه ۶۱ سوره هود اشاره کرد، هُوَ أَنْشَأَکُمْ مِنَ الْأَرْضِ وَاسْتَعْمَرَکُمْ فِیهَا او خدایی است که شما را از زمین بیافرید و برای عمارت و آباد ساختن آن برگماشت یعنی خداوند پس از آنکه شما را از زمین خلق کرد از شما خواست تا نسبت به عمران و آبادی آن اقدام کنید. ️

رییس شورای اداری شهرستان ساری در ادامه اظهار کرد: با عنایت به اهمیت موضوع جهش تولید مسکن با حضور استاندار محترم کلنگ زنی مسکن ۴۸۶ واحدی واقع در روستای گله دون انجام شد همچنین ساخت پل مواصلاتی روستای اروست بخش چهاردانگه که ۲۸ سال در محاق بود با پیگیری های مستمر و میدانی در مراحل پایانی قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به آغاز ️مانورِ نظارت، بررسی و بازرسی بر واحدهای نانوایی در سطح شهرستان ساری اشاره کرد و افزود: این مانور در طی سه روز و در جهت رعایت ضوابط بهداشتی، نحوه توزیع سهمیه‌ی آرد واحدهای خبازی، کیفیت توزیع آرد و جلوگیری از صف های طولانی نان برگزار شده است و همچنین با دستور استاندار محترم، آرد ویژه محرم به نانوایی شهرستان ساری داده شده است.

محمدعلی نوبخت در ادامه با اشاره به اینکه دولت مردمی سیزدهم بر مدار نهضت خدمات رسانی، کار و تلاش شبانه روزی و عمل در میدان استوار است افزود: در انتخابات آتی مر قانون عمل می کنیم و دین و آخرتمان را با دنیای احدی گره نخواهیم زد.️

جلسه شورای اداری فرمانداری شهرستان ساری با حضور آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران، نوبخت فرماندار مرکز مازندران، بابایی و زارعی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قنبری مدیر کل دفتر حفاظت و حمایت سازمان منابع طبیعی کشور، حجت الاسلام و المسلمین اصغری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سرهنگ حسن زاده فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساری، معاونین فرماندار شهرستان ساری، بخشداران ششگانه، بخشی رئیس شورای اسلامی شهرستان و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد. ‎

گفتنی است در پایان جلسه با حضور فرماندار مرکز استان از تعدادی از معلمان و دانش آموزان که حائز رتبه برتر کشوری در المپیادهای علمی و ورزشی شدند تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

اسامی نفرات برتر در اداره آموزش و پروش ناحیه یک بدین شرح است:ملینا رحیمی سرپرست گروه سرود دبیرستان متوسطه اول دخترانه شاهد ( کسب رتبه اول کشوری در جشنواره سرود رضوی ) (دانش آموز) ۲- خدیجه عباسی و فریبا قربانی کسب رتبه دوم کشور در جشنواره ملی تولید محتوای الکترونیکی ۳- مریم تقی زاده کسب رتبه اول کشور در جشنواره ملی تدریس عصر جدید یادگیری ۴- ارمیا عباسی منتخب مرحله نهایی المپیاد علمی کشور .(دانش آموز)

اسامی دانش آموزان ناحیه دو بدین شرح است:مبینا منصوری رتبه دوم کشوری دربیست وهفتمین دوره کنگره سراسری قرآن کریم سمپاد – آیلار قنبری رتبه اول کشوری در رشته ووشو ورزشی سمپاد – نسترن شریفی رتبه دوم در مرحله قطبی کشوری کارسوق زبان مدارس سمپاد به میزبانی مشهد مقدس – قبولی دانش آموز فاطمه زهرا شیخی در مرحله دوم المپیاد کشوری معارف – قبولی دانش آموز معصومه مرادی در مرحله دوم المپیاد کشوری معارف.