مهم‌ترین دغدغه‌های مردم مازندران از زبان فرمانده انتظامی کشور/فراجا همواره مدافع حقوق شهروندی است
مهم‌ترین دغدغه‌های مردم مازندران از زبان فرمانده انتظامی کشور/فراجا همواره مدافع حقوق شهروندی است
جانشین فرمانده کل انتظامی کشور گفت: پلیس در هرجا بی قانونی و موضوعات خلاف قانون ببیند ورود می کند.

به گزارش ندای تجن به نقل از خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار “قاسم رضایی” در دیدار با آیت الله “محمدباقر محمدی لائینی” نماینده ولی فقیه در استان، با بیان این که استان مازندران یکی از استان های مکتبی با مردمانی بصیر و عالمانی هدایتگر است، گفت: استان مازندران به لحاظ برخورداری از نقاط گردشگری و تفرجگاه ها از جمله استان های مسافرپذیر و مورد توجه کشور است.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور، تصریح کرد:  همکاران انتظامی استان در کنار فعالیت های امنیتی و انتظامی تکیه گاهی برای سایر دستگاه ها، سازمان ها و نهادها از جمله بخش های اقتصادی، خدماتی، فرهنگی و … به شمار می روند و با عزم و اراده ای که در کارکنان این مجموعه وجود دارد هیچ گونه خلاء مدیریتی در انتظامی استان وجود ندارد.

سردار رضایی، استان مازندران را بستر مناسبی برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی به لحاظ برخورداری از مردانی فهیم، ولایی و مقید به اصول و ارزش های انقلاب برشمرد و اظهار داشت: برخورد با هنجارشکنی ها یکی از مطالبات مردم این استان از پلیس است.

وی گردشگر پذیری، سرقت، حضور اتباع بیگانه و سلاح های غیر مجاز را به عنوان مهمترین دغدغه های مردم استان عنوان و خاطرنشان کرد: اجرای ماموریت های پلیسی در این استان نیازمند کارهای ویژه ای است و خوشبختانه هیچ گونه مشکل امنیتی را شاهد نیستیم .

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور اذعان داشت: عدم تناسب مجازات ها با جرم ضمن بروز مشکلاتی برای دستگاه های قضائی و انتظامی باعث بروز نگرانی ها در مردم و آسیب به حقوق شهروندی شده که این امر  نیازمند ورود نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به این موضوع است.

این مقام انتظامی به موضوع پایین بودن هزینه های جرم و معضلات و مشکلات ناشی از آن در حاکمیت و مدیریت کشور پرداخت و گفت: مردم در تعارضات برای حفظ حقوق شهروندی خود به قانون و قوانینی که توسط قوه مقننه مصوب می شود تکیه می کنند که این قوانین باید بازدارنده باشد.

وی در ادامه با بیان این که پلیس در هرجا بی قانونی و موضوعات خلاف قانون ببیند ورود خواهد کرد، افزود: پلیس هرجا که احساس کند امنیت مردم هدف قرار گرفته به تکلیف قانونی خود عمل کرده و بدون مماشات با آن برخورد خواهد کرد.

رضایی با اشاره به رعایت 99 درصدی افراد با تذکر لسانی ماموران و گشت های امنیت اخلاقی در حوزه هنجارهای اجتماعی و عفاف و حجاب گفت: تنها یک درصد افراد در برابر قانون جری بوده که برابر قانون با آنان به صورت جدی برخورد خواهد شد و فراجا همواره مدافع حقوق شهروندی است و ملاک تنها کسب رضایت مردم و خدای متعال است.

وی استفاده مردم استان از مواهب الهی را حق مسلم آنان برشمرد و با بیان این که برخورد با ناهنجاری ها از مطالبات جدی مردم است، اظهار داشت: پلیس هرجا و با هر کسی که بخواهد حقوق مردم را رعایت نکرده و هنجارشکنی کند به صورت جدی برخورد خواهد کرد.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در خاتمه با اشاره به برنامه های خوبی که توسط دستگاه های نظامی، انتظامی و قضائی در سطح استان در حال اجراست برحمایت همه جانبه مسئولان استانی از این طرح ها تاکید کرد.