پیشنهاد تعطیلی شهرهای بالای ۴۰ درجه
پیشنهاد تعطیلی شهرهای بالای ۴۰ درجه
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به عوارض گرمای بی‌سابقه هوا برای سلامت، از پیشنهاد این وزارتخانه به هیات دولت با هدف تعطیلی آخر هفته برای مناطقی که دمای بالاتر از ۴۰ درجه را تجربه می‌کنند، خبر داد.

به گزارش ندای تجن به نقل از خبرنگار ایرنا، بهرام عین‌اللهی در حاشیه برگزاری آیین گرامیداشت روز ملی اهدای خون (۹مرداد) درباره تعطیلی کشور یا برخی از استان ها به علت افزایش دما افزود: سلامت مردم به یک سری عوامل داخلی ارتباط دارد مانند تغذیه و … و همچنین با عوامل محیطی نیز در ارتباط است .

وی ادامه داد:گاهی اوقات این عوامل محیطی می تواند زندگی انسان را مختل کند. به طور مثال در زمستان آلودگی هوا وقتی به یک میزانی می‌ رسد مجبور می شویم تعطیلاتی را اعمال کنیم.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: امسال با گرمای بی سابقه در کشور مواجه هستیم و وقتی این گرمای بی سابقه از ۴۰ درجه بالاتر برود می تواند سلامت مردم را دچار اختلال کند. به ویژه می تواند در افرادی که دارای بیماری هستند، افراد سالخورده و یا کودکان مشکلاتی را ایجاد کند.

وی گفت: در عوامل محیطی هر شرایطی که سلامت مردم را دچار مشکل کند وزارت بهداشت ورود می‌کند با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی و احتمال افزایش دما پیشنهاد تعطیلی شهرهایی که احتمال افزایش دما دارند را به هیات دولت ارسال کرده ایم.