امکان ویژه برای مجوز خروج از کشور بانوان بدون مراجعه به دفترخانه
امکان ویژه برای مجوز خروج از کشور بانوان بدون مراجعه به دفترخانه
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا گفت: امکانی فراهم شده تا مجوز خروج از کشور بانوان و فرزندان زیر ۱۸ سال بدون مراجعه به دفترخانه صادر شود.

به گزارش ندای تجن به نقل از مهر، سردار علی ذوالقدر رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا گفت: با توجه به در پیش بودن اربعین حسینی و نیاز مردم برای دریافت خدمات گذرنامه‌ای، مقرر شد شعبه‌ای از اداره گذرنامه در میدان آزادی تهران مستقر شود. همکاران ما تا ۳۱ مردادماه هر شب تا ساعت ۲۲ در محل حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: شهروندان عزیز می‌توانند مدارک خود را جهت صدور گذرنامه به مسئول شعبه تحویل بدهند تا کارهای ابتدایی انجام شود.

او با اشاره به صدور گذرنامه زیارتی گفت: امسال برای اولین بار و طی مذاکراتی که با مقامات عراقی داشتیم اقدام به صدور گذرنامه زیارتی کردیم. این گذرنامه از ابتدای ماه محرم با هزینه ۵۰ هزار تومان به مدت ۵ سال برای مردم صادر شد و بسیاری از کسانی که می‌خواستند به کربلا بروند با داشتن همین گذرنامه به کشور عراق سفر کردند.

سردار ذوالقدر در پاسخ به سوالی درباره مجوز خروج از کشور ویژه خانم‌ها و تمهیدی که اندیشیده شده است، گفت: این اختیار را به مسئول شعبه داده‌ایم که اگر کسی درخواست گذرنامه زیارتی داشته باشد و در صورت حضور هر دو نفر یعنی زن و شوهر، با رؤیت اسناد زوجیت و مدارک شناسایی، امضای شوهر را تأیید کرده و پس از ثبت در سیستم همان مدرک را به عنوان مجوز خروج از کشور زن در نظر بگیرند. با این روش دیگر نیازی به مراجعه به دفترخانه نیست و ما هم همین سند را به عنوان اجازه خروج از کشور شوهر برای زن می‌پذیریم. این اتفاق برای فرزندان زیر ۱۸ سال نیز قابل انجام است.

وی درباره پیش‌بینی از میزان صدور گذرنامه در امسال گفت: سال گذشته حدود ۶.۱ میلیون گذرنامه برای سفر اربعین صادر شد و پیش‌بینی می‌کنیم امسال این رقم بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش داشته باشد. به نظرم برای کسانی که قصد سفر به عراق و راهپیمایی عراق را دارند گذرنامه زیارتی امکان کم هزینه و سریعی است که معین شده است.