ارائه ۲۰ میلیون خدمت در 1200 رزمایش جهاد دامپزشکی
ارائه ۲۰ میلیون خدمت در 1200 رزمایش جهاد دامپزشکی
دکتر امین اسدی مشاور معاون وزیر و ریاست سازمان و جانشین قرارگاه جهاد دامپزشکی کشور در مراسم افتتاحیه اولین رزمایش جهاد دامپزشکی استان مازندران گفت: ۲۰ میلیون خدمت رایگان واکسیناسیون، سم پاشی، ویزیت و آموزش در مناطق محروم و صعب العبور در 1200 رزمایش جهاد دامپزشکی ارائه شد

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مازندران مراسم افتتاحیه اولین رزمایش جهاد دامپزشکی استان مازندران با حضور دکتر امین اسدی مشاور معاون وزیر و ریاست سازمان و جانشین قرارگاه جهاد دامپزشکی کشور، دکتر آقاپور مدیر کل دامپزشکی استان مازندران، دکتر مومنی ریاست سازمان جهاد کشاورزی مازندران و مدیران و روسای استانی و شهرستانی، فرمانده های بسیج و سپاه در این اداره کل برگزار گردید. دکتر اسدی در این مراسم گفت: اقدام جهادی یعنی عبور از موانع و تلاش برای حل مشکلات و هرجا جهادی عمل کردیم مشکلات راحت‌تر حل گردید که نمونه بارز آن ۸ سال دفاع مقدس بود که رزمندگان اسلام با دستان خالی جلوی  کشورهای قدرتمند ایستادند.

وی ادامه داد: اگر در جهاد تبیین و جهاد دامپزشکی خوب عمل کنیم، می توانیم سربازان گمنام عرصه سلامت غذایی که همکاران دامپزشکی هستند را افسران سلامت غذایی بنامیم.

مشاور معاون وزیر و ریاست سازمان دامپزشکی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در خصوص تاکید بر کار جهادی گفت: در خرداد ۱۴۰۱ اولین رزمایش جهاد دامپزشکی در منطقه زاگرس ایران انجام شد و تاکنون ۱۲۰۰ رزمایش ملی در کشور برگزار گردید.

وی افزود: یکی از دستاوردهای مهم جهاد دامپزشکی ارائه ۲۰ میلیون خدمت رایگان واکسیناسیون، سم پاشی، ویزیت و آموزش در مناطق محروم و صعب العبور بود که حاصل زحمات آن مقابله با بیماری های مختلف به ویژه طاعون نشخوار کنندگان کوچک بود.

جانشین قرارگاه جهاد دامپزشکی کشور به تفاهم بین سازمان دامپزشکی کشور و نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: کسانی که در بخش خصوصی و دانشجویی در اردو جهادی شرکت کنند با تایید مدیر کل استان امتیاز بازآموزی خواهند گرفت.

وی آشنایی با روحیه انقلابی‌گری و کارهای جهادی همچنین کشف تجربه دانشجویان و جوانان در کنار درمانگران با تجربه از دیگر دستاوردهای این آزمایش‌ها دانست.

دکتر اسدی از ارائه ۴ میلیون خدمات رایگان در هفته بسیج خبر داد و گفت: این یک افتخار بزرگ برای سازمان دامپزشکی است و از تمام زحمتکشان و افسران سلامت غذایی کشور تقدیر می‌گردد.

دکتر آقاپور کاظمی در این مراسم گفت: همزمان با اعزام ۱۹ گروه جهادی، واکسیناسیون رایگان بیش از ۱۲هزار راس دام سبک‌ و سنگین، سم‌پاشی و ضدعفونی اماکن دامی و آموزش بهره برداران از امروز یکشنبه به مدت سه روز در شرق مازندران شروع شد.

وی ادامه داد: واکسیناسیون رایگان دام در قالب اولین رزمایش جهاد دامپزشکی مازندران با شعار سفیران خدمت تا پانزدهم آذر ماه در پانزده روستای منطقه محروم و کم برخوردار هزارجریب شهرستان بهشهر انجام می شود.

آموزش بهره برداران با هدف کاهش نیاز آنان به دامپزشک و معاینه و درمان رایگان دام از دیگر اهداف این رزمایش جهادی است.

مدیرکل دامپزشکی مازندران در آیین رزمایش جهادی دامپزشکی با بیان اینکه تمامی بیماری های احتمالی دام و طیور با اقدامات پیشگیرانه تحت کنترل است، گفت: در سال جاری بیش از پنج میلیون واکسیناسیون انواع دام علیه بیماری انجام شد.

حمزه آقاپور کاظمی سمپاشی را مهمترین راهکار پیشگیری از انواع بیماری های دامی دانست و ادامه داد:‌ از همه دامداران استان توقع داریم تا سمپاشی جایگاه دام و انجام واکسیناسیون رایگان را جدی بگیرند.

وی با بیان این که همواره دانشجویان جهادی دامپزشک کمک کار در پیشگیری از بیماریهای دامی در مناطق محروم هستند، گفت: همه این اقدام برای کنترل بیماری در جمعیت دام عشایری استان مازندران است.

وی بر لزوم پیشگیری از بیماری های احتمالی دامی در بین جمعیت دامی مناطق محروم استان تاکید کرد و بیان داشت: در این رزمایش جهاد گران جهاد کشاورزی و سپاه کربلا مازندران همکاری همه جانبه دارند.